Słaba jakośc internetu radiowego

Witam mam internet radiowy i od jakiegoś czasu zauważyłem , że prawie codziennie mam bardzo wysoki ping-kilka tysięcy.Mój dostawca to ‘Radionet’ z internetu korzystają 2 laptopy i 2 telefony.Mieszkam 5 km od miasta w którym mieszka 12 tysięcy osób(30 km od Wrocławia).I mam możliwośc zmiany internetu w tym miesiącu.Do wyboru mam: netia i orange , reszta to plus,play itp. ale mnie interesuje stacjonarny a nie z limitem.Proszę o podzielenie się ze mną opinią na temat moich 2 faworytów , rozważe inne propozycje.Z góry dziękuję. 

Wg mnie orange czy Netia to lepsza propozycja od prywatnych radiówek. Kwestia tylko jakości łączy w twojej okolicy. Jeśli to stara miedź to sprawa się komplikuje, najlepiej jeśli byłyby dostępne światłowody. Dochodzi jeszcze opłata za utrzymanie łącza lub abo na telefon.

WapniozaChipnoza , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Posiadam telefon stacjonarny z orange na abonament i podobno w mojej okolicy sa wlasnie swiatlowody.Wiec Orange bedzie dobra opcją?

Tak, jeśli udałoby ci się wziąć opcje 80Mbit to powinieneś być zadowolony. Neo na światłowodach sprawia mniej problemów niż przy miedzi.

Niestety ale moge tylko 10mb.Wystarczy?

 

Jak tylko 10Mbit to na pewno nie masz pełnych światłowodów do domu (FTTH) tylko najwyżej częściowo. W takim przypadku z przesiadką możesz różnie wyjść, zależy jak dobra jest infrastruktura w twojej okolicy. Może pogadaj z twoim obecnym dostawcą internetu aby np. zmodernizował ci sprzęt jeśli używasz jeszcze anten pod 2.4GHz i ewentualnie możesz przejść na szybszą opcje. Może wtedy parametry internetu się polepszą.

Właśnie ostatnio byli u mnie i założyli jakąś nowa antenę.A gdzie mogę na stronie netii sprawdzić ile mb mogę mieć pociągnięte przez światłowody?