Słaba jakośc internetu radiowego

(Mateusz 11 91) #1

Witam mam internet radiowy i od jakiegoś czasu zauważyłem , że prawie codziennie mam bardzo wysoki ping-kilka tysięcy.Mój dostawca to 'Radionet' z internetu korzystają 2 laptopy i 2 telefony.Mieszkam 5 km od miasta w którym mieszka 12 tysięcy osób(30 km od Wrocławia).I mam możliwośc zmiany internetu w tym miesiącu.Do wyboru mam: netia i orange , reszta to plus,play itp. ale mnie interesuje stacjonarny a nie z limitem.Proszę o podzielenie się ze mną opinią na temat moich 2 faworytów , rozważe inne propozycje.Z góry dziękuję. 

(Longhorn2009) #2

Wg mnie orange czy Netia to lepsza propozycja od prywatnych radiówek. Kwestia tylko jakości łączy w twojej okolicy. Jeśli to stara miedź to sprawa się komplikuje, najlepiej jeśli byłyby dostępne światłowody. Dochodzi jeszcze opłata za utrzymanie łącza lub abo na telefon.

(Dimatheus) #3

WapniozaChipnoza , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

(Mateusz 11 91) #4

Posiadam telefon stacjonarny z orange na abonament i podobno w mojej okolicy sa wlasnie swiatlowody.Wiec Orange bedzie dobra opcją?

(Longhorn2009) #5

Tak, jeśli udałoby ci się wziąć opcje 80Mbit to powinieneś być zadowolony. Neo na światłowodach sprawia mniej problemów niż przy miedzi.

(Mateusz 11 91) #6

Niestety ale moge tylko 10mb.Wystarczy?

(Longhorn2009) #7

Jak tylko 10Mbit to na pewno nie masz pełnych światłowodów do domu (FTTH) tylko najwyżej częściowo. W takim przypadku z przesiadką możesz różnie wyjść, zależy jak dobra jest infrastruktura w twojej okolicy. Może pogadaj z twoim obecnym dostawcą internetu aby np. zmodernizował ci sprzęt jeśli używasz jeszcze anten pod 2.4GHz i ewentualnie możesz przejść na szybszą opcje. Może wtedy parametry internetu się polepszą.

(Mateusz 11 91) #8

Właśnie ostatnio byli u mnie i założyli jakąś nowa antenę.A gdzie mogę na stronie netii sprawdzić ile mb mogę mieć pociągnięte przez światłowody?