Słaba jakość wydruku w drukarce HP Deskjet 930c


(Moja Poczta7) #1

Witam, od pewnego czasu gdy kupiłem 2 nowe tusze (czarno-biały i kolorowy) wychodzi mi słaba jakość wydruku (niewyraźnie) co może być tego przyczyną :?: Proszę o odpowiedź.


(Erufenrito) #2

A jaką masz jakość wydruku w ustawieniach drukarki ustawioną ?


(jaru_r) #3

Kupiłeś oryginały, czy zamienniki? Kartridże mają wbudowane głowice, więc jakość zależy od nich. Jeśli są to oryginały lub zamienniki dobrej firmy, np. BlackPoint, to możesz starać się w sklepie o wymianę wadliwego produktu, ale jeśli są to jakieś zamienniki "No Name", to raczej nie wymienią Ci tego, więc abo pogodzisz się z gorszą jakością do momentu wyczerpania tuszu, albo wymienisz na inne, lepsze kartridże.


(Moja Poczta7) #4

Kupiłem zamiennik firmy krzak :roll:...może to coś od drukarki się psuję, niekoniecznie musi być to tusz...

-- Dodane 20.12.2009 (N) 16:26 --

Na najlepszej jakości jak również na roboczej jest to samo...


(jaru_r) #5

Właśnie że tusz, a konkretnie głowice drukujące w tych kartridżach, które kupiłeś. Nic innego.

Sam stwierdziłeś, że jakość pogorszyła się po zmianie kartridży na nieoryginalne, a nie ma już w tego typu drukarkach innych elementów wpływających na jakość wydruku. Wymień kartridże na oryginały lub zamienniki, ale znanych firm, ewentualnie oddaj do napełnienia puste oryginalne kartridże, o ile nie są już zaschnięte.

Innej opcji nie widzę - możesz jeszcze w opcjach drukarki próbować czyszczenia i wyrównywania głowic, ale nie sądzę, że zobaczysz dużą różnicę.


(Moja Poczta7) #6

Ok dzięki za informację.