Słaba jakość zdjęć w Sasungu U900

Witam,mam problem odnośnie aparatu foto w samsungu u900 soul ,telefon niby to ma 5mpix a robi bardzo brzydkie i niewyraźne zdjęcia,czemu tak jest,wszędzie gdzie czytam to jest napisane że robi rewelacyjne fotki,ja jakoś tego nie widzę.Prędzej miałem k800i i niby to z aparatem 3,2mpix robił lepsze fotki niż ten samsung.Gdzieś prędzej przed kupnem u900 czytałem że ktoś miał coś takiego przez soft…co wy o tym sądzicie,ma ktoś ten telefon i może się wypowiedzieć na ten temat ??

ja mam c902 i też ma 5mpx ale foto są kijowe… nie mpx się liczą a optyka… k800i jak i n95 robią chyba najlepsze fotki a inne 5mpx czy 8mpx to rozciąganie matrycy bez pozytywnych efektów (podobno innov8 ma dobre fotki ale nie widziałem więc nie oceniam :stuck_out_tongue: )

trzeba było zostawić k800i albo kupić n95/n82 :wink:

A co mają piksela do jakości zdjęcia? Ludzie się nauczyli, że im więcej tym lepiej, a to wcale nieprawda. Mała matryca w połączeniu z duża ilością mpx daje kiepski efekt.

Co do tego konkretnego telefonu, to teoretycznie powinien robić dość znośne zdjęcia. Tu http://www.fotosik.pl/aparaty/Samsung/U900/1 możesz sobie porównać z innymi zdjęciami wykonanymi tym aparatem. Jeśli Twoje znaczący odbiegają od tych przedstawionych to coś jest nie tak z telefonem.