Słaba karta graficzna. Czy da się podkręcić?

(Damagenick123) #1

Witam otóż mam problem ale najpierw podam mój sprzęt  :stuck_out_tongue:

system-Windows 7 Ultimate 32bit servis pack 1

procesor-Intel Celeron CPU E3300 @ 2.50Ghz (2 rdzeniowy 2.5Ghz)

-2GB pamięci ram (300GB pamięci na dysku)

karta graficzna- Intel® G41 Express Chipset (i właśnie o nią chodzi)

Zasilacz-(nwm dokładnie które to firma a które nie więc napisze to co przeczytałem na zasilaczu) "Switching Power Supply , Model NO.:DSI250P , CTW Channel Well Technology co.,LTD , Moc max 450W"

a mój problem jest taki czy da podkręcić się tą kartkę graf ponieważ nawet gram w te starsze gry gta san andreas na najwyższych mi spadają często FPS'y , że lekko się przycina gra czy NFS MW (2005) na najwyższych też mi się lekko przycina co dziwne jak miałem Win XP to odpaliłem GTA IV która z Game Bosterem , różnymi patchami jakoś chodziła , jak GTA san andreas na najwyższych xD  ale na WIN 7 potrzebuje już większych wymagań i nie odpala już :confused: i mam takie pytanie czy bym mógł jakoś podkręcić tą kartę graf bo czytałem gdzieś , że można w biosie ją podkręcić ale ja jestem w tym zielony ale wyśle wam zdjęcia związane z tą kartą i myślę , że jakoś pomożecie mi

PS. Proszę nie pisać , że wywal to /cenzura/ bo akurat nie mam kasy na lepsze  :P no niestety i muszę się męczyć z tym co mam. Za wszelką pomoc dziękuje  :) a tutaj daje jeszcze 2 zdjęcia związane z tą kartą graf :stuck_out_tongue_winking_eye: mam nadzieje , że wszystko dobrze wytłumaczyłem jak coś jest źle lub czegoś nie dopisał proszę powiedzieć w komentarzach  :stuck_out_tongue:

dodaje miniaturki :smiley:

post-262209-0-51169500-1404654858_thumb.

post-262209-0-73737400-1404654866_thumb.

(bart86) #2

nie da się podkręcić karty zintegrowanej a ty taką posiadasz

chcesz grać to kup grafikę do gier, mocniejszego proca i więcej ramu

nikt ci tu a ni nigdzie nie pomorze bo to niemożliwe

(Cedar) #3

Nie pisz tak ogólnie.

Nie da się podkręcić tej karty zintegrowanej, wiele innych zintegrowanych podkręca się bez najmniejszego problemu.

(PokerFace) #4

Może i tak ale Intelowemu akceleratorowi pulpitu to niewiele da :stuck_out_tongue:

(CrisPL) #5

Będzie prościej i wydajniej jak kupisz kartę graficzną nawet za 100zł.

(bart86) #6

nawet jeśli się da podkręcić tę zintegrowaną grafikę to co się uzyska w grach? 1fps?

tu potrzeba kupna dedykowanej grafiki, a pod nowe gry wymianę całego sprzętu

(Agatonster) #7

Nick2

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Damagenick123) #8

Hehe mam kartę Nvidia GeForce 210 nówkę ale poprostu mam biurowego kompa i bym musiał zmienić obudowę a ja jestem w takich sprawach zielony :stuck_out_tongue:

(PokerFace) #9

Sądzę że ten nieszczęsny 210 jest równie wydajny jak Intel :diabel:

(bart86) #10

GT210 służy do wyświetlania obrazków co najwyżej

(Montarowiec) #11

co prawda,to prawda :diabel:

(PokerFace) #12

W sumie zastanawiam się po co producenci wypuszczają taki crap, przecież przeciętna karta zintegrowana z prockiem Intel czy AMD jest mocniejsza.

(CrisPL) #13

I tu problem, bo ma komputer gdzie wejdzie tylko grafika low-profile, a ma pełnowymiarową pokerface-emoticon-msn.gif