Słaba prędkość internetu.Przyczyna?

(Bloods3) #1

Witam od około 3 miesięcy prędkość mego netu spadała o jakieś 50% z niewiadomych przyczyn.Na początku miałem 2,4 Mb/s a teraz dziwnym trafem 1,2. Myślałem że jest to wina salita który siedział na moim komputerze (podobno rozsyła spam dlatego prędkość netu spadała),dlatego też przeinstalowałem windowsa i wgrałem 7.Niestety,zmiana systemu i format dysku nic nie dały.Kolejną moją hipotezą była zmiana prędkości przez operatora (internet jest rozdzielony na 3 komputery gdyż mieszkam w kamienicy 1 piętrowej i nie było sensu osobno kupować internetu dla każdego z mieszkańców tylko mieć jeden wspólny.),niestety nie posiadam w swoich łapkach routera, dlatego jedyną moją możliwością ingerencji w niego jest przez mój komputer.Byłem dosyć dociekliwy, toteż spytałem się mojego sąsiada czy zmieniliśmy taryfę,on odparł że mamy taką samą jak kiedyś.Teraz zwracam się do was z wielką prośbą w rozwikłaniu tej zagadki.Czy mógł on jakoś "ograniczyć" moje łączę przez router ? Czy też to mój komputer szwankuje ?Oto nazwa routera: Cerberus ADSL WIFI 802.11g Plus.Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc którą,być może,mi udzielicie !

Sąsiad pewnie ściąga :slight_smile:

(Freeq52) #3

Nie znamy za bardzo zabezpieczeń tej sieci. Potencjalnie istnieje możliwość ograniczenia prędkości łącza dla jednego z komputerów. Gdzie znajduje się router? U sąsiada właśnie?

(Bloods3) #4

Tak router znajduje się u sąsiada,mam do niego dostęp przez ip bramy domyślnej,mogę go resetować zmieniać ustawienia i tym podobne (o ile tak można i nie pomyliłem się)

(Marek Babicz) #5

Ostatnio spotkałem się z wolnym działaniem internetu na urządzeniu Cerberus. Okazało się że urządzenie jest uszkodzone i internet działał fatalnie… Polecam wymianę urządzenia…