Słaba prędkośc pobierania

Witam, mam problem mianowicie posiadam neostrade 512 i gdy pobieram pliki to predkosc pobierania wynosi 20-25kb/s.

Myślałem że to wina modemu (speedtouch 330) ale wymieniłem go na router wifi d-linka i nadal jest to samo. Nie wiem co jest tego przyczyną. pozdrawiam

Firewall dobrze skonfigurowany?

Nie masz włączonego żadnego programu, który by obciążał łącze?

Z każdego serwera masz taki download czy tylko z jednego sprawdzałeś?

Nie wiem czy firewall dobrze skonfigurowany mam eset smart security. Kiedys miałem download gdzies ok 70-80 kb/s dobiero od kilku dni tak mam, moze mam jakies porty poblokowane? Z obojetnie jakiej strony chce sciagnąć cos to zawsze ta sama predkosc, zaden program w tle nie blokuje.

Telefon na błękitną linie.

Zrób test http://speedtest.net

Te pliki pobierasz z sieci p2p, rapidshare czy normalnie przez przeglądarkę np z vortalu dobreprogramy? Pobierz kilka różnych plików, z różnych stron, bo wiele również zależy od serwera na którym jest umieszczony program.

test wyszedł normalnie 550 kb/s pliki pobieram np z dobrych programów lub instalki.pl etc. Jak sciagam z p2p [utorrent] to przy 100 sedach pobiera mi sie 10kb a wysyla np 30 nie wiem co mam robic

więc błękitna linia odpada, bo neo działa prawidłowo.

Nie ma w tym nic dziwnego, że akurat z torrentów pobierasz z taką prędkością. Poczytaj sobie w google na czym polega wymiana plików.

Wiem na czym polega wymiana plików ale dlaczego kiedyś np z vortalu dobreprogramy sciagalem z predkoscia 80kb/s a teraz 25?

Witam,

wejdź na http://www.noc.gts.pl i tam sprawdź transfer, jeżeli nie będzie on stabilny i mniejszy niż +/- 60kb/s to tak jak kolega wcześniej wspomniał, dzwoń do TP :wink:

Pozdrawiam i życzę powodzenia :wink:

Spróbuj z innego serwera pobrać ten sam plik i zobacz jaki będzie transfer.