Słaba wydajnosc komputera na dobrym sprzecie

(Viadros) #1

Witam. Mam problem z komputerem mianowicie mam bardzo slaba wydajność w grach
Specyfikacja Komputera;
-Intel i5 6600k
-Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB
-Pamięć RAM Patriot Viper 4, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz
-Płyta główna MSI B250M MORTAR, B250,
-Dysk SSD GoodRam CX300 120GB SATA 3
-Zasilacz be quiet SYSTEM POWER 8 500W
W Cs;Go osiagam około 200 fps na rozdziałce 4/3 na serwerze 5v5 o społeczosciwych to szkoda gadać 100fps
W lolu jest to samo okolo 150 fps
Chodzi o to ze na takim sprzęcie w tych tytulach powinnienem miec 300fps+ wiec cos jest nie tak z komputerem. z góry dzięki za porady. Pozdrawiam

(unexpected0ne) #2

Odpal jakieś benchmarki i porównaj z tymi w internecie… Wątpię, żeby coś było nie tak.

(Viadros) #3

Robiłem test Time Spy i miałem około 4200 pkt. To dobry wynik ? Generlanie komputer w systemie chodzi jak burza tylko te fps mnie irytuja

(Longhorn2009) #4

Profil pamięci xmp włączony? 4200pkt trochę mało jak na taką specyfikację, bardziej powinno być ok 4600.
Jaki Windows?

(Viadros) #5

Włączony. Win 10 Pro x64

(unexpected0ne) #6

Używasz jakichś antywirusów? Ponadto na pewno w BIOSie masz wszystkie możliwe oszczędzania energii włączone.

Tak głupio zapytam, czemu irytuje Cię 100fpsów w grze? Masz monitor 120/144Hz?

(Viadros) #7

Tak mam 144hz poza tym jezeli w jakis starych tytułach mam po 150 fps to cos jest nie tak. Jak powyłączać to oszczedzanie energi? Dzis odistalowałem antywirusa a używałem Nortona +

(unexpected0ne) #8

Wchodzisz do BIOSu i analizujesz zakładka po zakładce, sprawdzasz z telefonem co oznaczają dane funkcje i je zmieniasz :slight_smile:
ogarnij też czy profil XMP dla kości RAM jest włączony.

(Longhorn2009) #9

Jeśli procesor działa na pełnym taktowaniu to oszczędzania energii bym się nie czepiał. W Windows 10 wyłącz funkcję DVR i tryb gry https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6239-DZCB-8600
Jeśli zainstalowałeś geforce expirience, usuń. Podobnie jak programy typu msi afterburner. W niektórych przypadkach sprawiają problemy. Możesz sprawdzić czy procesor działa na pełnych taktowania np w CPU-Z, ten model powinien osiągać taktowania do 3900MHz.
Dla tej konfiguracji w LOL’u powinieneś osiągać ok 230fps przy 1080p i max ustawieniach.

(TuszeZaGrosze) #10

Odpal jakiś test benchmark - może coś “zżera” zasoby komputera podczas grania w gry? Zobacz na procesy, które są odpalone w komputerze.