Słaba wydajnosc komputera na dobrym sprzecie

Witam. Mam problem z komputerem mianowicie mam bardzo slaba wydajność w grach
Specyfikacja Komputera;
-Intel i5 6600k
-Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB
-Pamięć RAM Patriot Viper 4, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz
-Płyta główna MSI B250M MORTAR, B250,
-Dysk SSD GoodRam CX300 120GB SATA 3
-Zasilacz be quiet SYSTEM POWER 8 500W
W Cs;Go osiagam około 200 fps na rozdziałce 4/3 na serwerze 5v5 o społeczosciwych to szkoda gadać 100fps
W lolu jest to samo okolo 150 fps
Chodzi o to ze na takim sprzęcie w tych tytulach powinnienem miec 300fps+ wiec cos jest nie tak z komputerem. z góry dzięki za porady. Pozdrawiam

Odpal jakieś benchmarki i porównaj z tymi w internecie… Wątpię, żeby coś było nie tak.

Robiłem test Time Spy i miałem około 4200 pkt. To dobry wynik ? Generlanie komputer w systemie chodzi jak burza tylko te fps mnie irytuja

Profil pamięci xmp włączony? 4200pkt trochę mało jak na taką specyfikację, bardziej powinno być ok 4600.
Jaki Windows?

Włączony. Win 10 Pro x64

Używasz jakichś antywirusów? Ponadto na pewno w BIOSie masz wszystkie możliwe oszczędzania energii włączone.

Tak głupio zapytam, czemu irytuje Cię 100fpsów w grze? Masz monitor 120/144Hz?

Tak mam 144hz poza tym jezeli w jakis starych tytułach mam po 150 fps to cos jest nie tak. Jak powyłączać to oszczedzanie energi? Dzis odistalowałem antywirusa a używałem Nortona +

Wchodzisz do BIOSu i analizujesz zakładka po zakładce, sprawdzasz z telefonem co oznaczają dane funkcje i je zmieniasz :slight_smile:
ogarnij też czy profil XMP dla kości RAM jest włączony.

Jeśli procesor działa na pełnym taktowaniu to oszczędzania energii bym się nie czepiał. W Windows 10 wyłącz funkcję DVR i tryb gry https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=6239-DZCB-8600
Jeśli zainstalowałeś geforce expirience, usuń. Podobnie jak programy typu msi afterburner. W niektórych przypadkach sprawiają problemy. Możesz sprawdzić czy procesor działa na pełnych taktowania np w CPU-Z, ten model powinien osiągać taktowania do 3900MHz.
Dla tej konfiguracji w LOL’u powinieneś osiągać ok 230fps przy 1080p i max ustawieniach.

Odpal jakiś test benchmark - może coś “zżera” zasoby komputera podczas grania w gry? Zobacz na procesy, które są odpalone w komputerze.