Słaba wydajność komputera podczas grania

Witam!

Mam problem z wydajnością mojego komputera. Według mnie komputer powinien ładnie śmigać. Fakt, niektóre gry się nie tną - te starsze. Jednakże gry w internecie się tną. Komputer po prostu nie działa płynnie. Jest po formacie. Zużycie procesora wynosi prawie 100%.

Oto parametry:

Win xp

Procesor: Intel Celeron 3.06GHz

RAM: 4GB

Grafika: GeForce 7600 GT

Płyta: Gigabyte 8i945gzme-rh

W czym tkwi problem??

Mosiekx , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Według mnie odpowiadać za to może zasilacz. Zgadzacie się?

Zasilacz: Pro comp model: atx ky-400w

Jaki proces tak obciąża system?

W przeglądarce (tylko)?

Jaką masz przeglądarkę internetową?

Dodane 19.07.2013 (Pt) 14:56

Jeśli chodzi o zasilacz, do poczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#6014195

Tyle procka zużywa przeglądark na flasha. Aktualnie używałam firefoxa. I tylko w przeglądarce. Wykluczając lepsze gry. Choć i na pc sie nieraz tną. Wymagania gry moj komputer spełnia i to z nawiązką a i tak sie tnie, dla przydładu Wolfenstein 2009

Spróbuj wyłączyć Akcelerację sprzętową

Kliknij prawym na filmik na YouTube, Ustawienia, pierwsza ikona z lewej (niebieski monitor) i odznacz Włącz przyśpieszenie sprzętowe

display_pl.gif

Już to dawno robiłem ale nie pomaga ;/

Nie piszesz jakie to są gry z którymi masz problem ?

  1. Jeżeli nie masz to zainstaluj Windows XP Service Pack 3

Wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2

  1. Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

  1. Sprawdź inne sterowniki do karty graficznej - najpierw najnowsze a jak będą problemy to starsze.

  2. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Continue to the media

Dodatkowo programem Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej czyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Masz wyłączone aktualizacje automatyczne ?

Aktualizacje są jedynie na Windows XP SP3 - często powodują duże zużycie procesora.

Należy je wyłączyć i sprawdzać co drugą środę m-ca, czyli raz na m-c (różnica czasu)

Jaką masz prędkość internetu oraz ping ?

Zobacz jeszcze zmniejszenie pingu w grze:

Start – Uruchom – gpedit.msc – Enter

Konfiguracja komputera – Szablony administracyjne – Sieć – Harmonogram pakietów QoS

Kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na zasadzie Ogranicz rezerwowaną przepustowość.

W oknie właściwości będą widoczne trzy opcje Nie skonfigurowano, Włączone oraz Wyłączone. Zaznaczamy opcje Włączone, po czym w polu – Limit przepustowości (%) wpisujemy wartość 0. Po zmodyfikowaniu ustawień wybieramy Zastosuj i potwierdzamy OK.

Zainstalowałeś sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset oraz DirectX i najnowszy .NET Framework?

wtyczka-flash-player-nie-dziala-poprawnie-firefoxie-t537560.html

Wszystkie kroki przeszedłem ale i tak dalej jest to samo. Stery itd. mam najnowsze. Aktualizacje wyłączone i ping zmniejszony.

Dodane 19.07.2013 (Pt) 16:51

Na pc tną sie takie gry jak choćby The Sims 2 ( o trojce juz nie wspomnę), Wolfenstein 2009, GTA IV itp. Dobrze działają gry sprzed 2006/2005 roku

Problem trwa od początku postawienia systemu.

Zapomniałem dodać że na youtube tną mi się filmiki od 480p

zainstaluj dużo starsze stery do grafiki bo nowe sa pod wyższe modele kart

i zrob czystą instalacje sterów opcje zaawansowane przy instalacji

Zainstalowałem stery z 2011 ale to nic nie pomogło

wyżej napisałem, abyś w rozwiązania problemu szukał w dziale bezpieczeństwo. Tam zamieść logi z OTL i Extras oraz przedstaw objawy.

Cześć,

nie dziw się… Twój procek jest jednordzeniowy, a obecnie Flash Player wymaga przynajmniej dwóch do płynnej pracy. Szykuj się na wymianę platformy

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Przecież ten komputer jest niemal muzealny, jak możesz oczekiwać że gry z 2008 r. i nowsze będą ci działały płynnie?

A Simsy zacinają się na wszystkim, jeszcze nie widziałem żeby ta gra chodziła naprawdę płynnie.

Co do flasha, to zdarzyło mi się korzystać z podobnego komputera (tzn. też jakiś stary celeron tylko 2.coś GHz) i wcale nie było rewelacyjnie. Zawsze możesz zmniejszyć jakość grafiki we flashu w menu pod prawym przyciskiem myszki.

Flash w grach jest bardzo wymagający i nawet na moim FX 4300 potrafi to przyciąć (gram na FB).