Słaba wydajność komputera podczas grania

(Unspeedmax) #1

Witam!

Mam problem z wydajnością mojego komputera. Według mnie komputer powinien ładnie śmigać. Fakt, niektóre gry się nie tną - te starsze. Jednakże gry w internecie się tną. Komputer po prostu nie działa płynnie. Jest po formacie. Zużycie procesora wynosi prawie 100%.

Oto parametry:

Win xp

Procesor: Intel Celeron 3.06GHz

RAM: 4GB

Grafika: GeForce 7600 GT

Płyta: Gigabyte 8i945gzme-rh

W czym tkwi problem??

(Dimatheus) #2

Mosiekx , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Unspeedmax) #3

Według mnie odpowiadać za to może zasilacz. Zgadzacie się?

Zasilacz: Pro comp model: atx ky-400w

(falcon89) #4

Jaki proces tak obciąża system?

W przeglądarce (tylko)?

Jaką masz przeglądarkę internetową?

Dodane 19.07.2013 (Pt) 14:56

Jeśli chodzi o zasilacz, do poczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#6014195

(Unspeedmax) #5

Tyle procka zużywa przeglądark na flasha. Aktualnie używałam firefoxa. I tylko w przeglądarce. Wykluczając lepsze gry. Choć i na pc sie nieraz tną. Wymagania gry moj komputer spełnia i to z nawiązką a i tak sie tnie, dla przydładu Wolfenstein 2009

(falcon89) #6

Spróbuj wyłączyć Akcelerację sprzętową

Kliknij prawym na filmik na YouTube, Ustawienia, pierwsza ikona z lewej (niebieski monitor) i odznacz Włącz przyśpieszenie sprzętowe

display_pl.gif

(Unspeedmax) #7

Już to dawno robiłem ale nie pomaga ;/

(XMan) #8

Nie piszesz jakie to są gry z którymi masz problem ?

1. Jeżeli nie masz to zainstaluj Windows XP Service Pack 3

Wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2

1. Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

1. Sprawdź inne sterowniki do karty graficznej - najpierw najnowsze a jak będą problemy to starsze.

2. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Continue to the media

Dodatkowo programem Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej czyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Masz wyłączone aktualizacje automatyczne ?

Aktualizacje są jedynie na Windows XP SP3 - często powodują duże zużycie procesora.

Należy je wyłączyć i sprawdzać co drugą środę m-ca, czyli raz na m-c (różnica czasu)

Jaką masz prędkość internetu oraz ping ?

Zobacz jeszcze zmniejszenie pingu w grze:

Start – Uruchom – gpedit.msc – Enter

Konfiguracja komputera – Szablony administracyjne – Sieć – Harmonogram pakietów QoS

Kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na zasadzie Ogranicz rezerwowaną przepustowość.

W oknie właściwości będą widoczne trzy opcje Nie skonfigurowano, Włączone oraz Wyłączone. Zaznaczamy opcje Włączone, po czym w polu – Limit przepustowości (%) wpisujemy wartość 0. Po zmodyfikowaniu ustawień wybieramy Zastosuj i potwierdzamy OK.

Zainstalowałeś sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset oraz DirectX i najnowszy .NET Framework?

(p19koz) #9

wtyczka-flash-player-nie-dziala-poprawnie-firefoxie-t537560.html

(Unspeedmax) #10

Wszystkie kroki przeszedłem ale i tak dalej jest to samo. Stery itd. mam najnowsze. Aktualizacje wyłączone i ping zmniejszony.

Dodane 19.07.2013 (Pt) 16:51

Na pc tną sie takie gry jak choćby The Sims 2 ( o trojce juz nie wspomnę), Wolfenstein 2009, GTA IV itp. Dobrze działają gry sprzed 2006/2005 roku

Problem trwa od początku postawienia systemu.

Zapomniałem dodać że na youtube tną mi się filmiki od 480p

(foni78) #11

zainstaluj dużo starsze stery do grafiki bo nowe sa pod wyższe modele kart

i zrob czystą instalacje sterów opcje zaawansowane przy instalacji

(Unspeedmax) #12

Zainstalowałem stery z 2011 ale to nic nie pomogło

(p19koz) #13

wyżej napisałem, abyś w rozwiązania problemu szukał w dziale bezpieczeństwo. Tam zamieść logi z OTL i Extras oraz przedstaw objawy.

(Lewanxd) #14

Cześć,

nie dziw się… Twój procek jest jednordzeniowy, a obecnie Flash Player wymaga przynajmniej dwóch do płynnej pracy. Szykuj się na wymianę platformy

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

(sadaj72) #15

Przecież ten komputer jest niemal muzealny, jak możesz oczekiwać że gry z 2008 r. i nowsze będą ci działały płynnie?

A Simsy zacinają się na wszystkim, jeszcze nie widziałem żeby ta gra chodziła naprawdę płynnie.

Co do flasha, to zdarzyło mi się korzystać z podobnego komputera (tzn. też jakiś stary celeron tylko 2.coś GHz) i wcale nie było rewelacyjnie. Zawsze możesz zmniejszyć jakość grafiki we flashu w menu pod prawym przyciskiem myszki.

(-Puma-) #16

Flash w grach jest bardzo wymagający i nawet na moim FX 4300 potrafi to przyciąć (gram na FB).