Słaba wydajność Radeon 4850 Windows 8.1

(system) #21

Bo to jest tak:

DVI - pin 6 (ddc clock) do d-sub pin 15

DVI - pin 7 (ddc data) do d-sub pin 12 (to odpowiada za to czy monitor zgłosi rozdzielczości)

Trzeci to masa więc niema problemu.

Tu po mądremu opisane o co biega:

http://pl.wikipedia.org/wiki/VESA_Display_Data_Channel

Tu rozpiska bo moderator zjadłby mnie za tak wielki obrazek:

http://www.networktechinc.com/blog/wp-content/uploads/2013/08/DVI-connectors-type.jpg opis female ( żeńska - dziury )

Czasem patrzac na wtyczkę DVI można rozpoznać, że fake, bo brakuje pinów C1-C5 (kiedyś był dym na allegro z takimi)

tu widać:

6392354900_1362964820.png

W 2 środkowych brak przy płetwie 4 pinów do analogu.

Mała uwaga bo może się kiedyś przydać taka informacja:

W kartach z 2 DVI (hd4850) itp na jednym złaczu może być niekompletny analog lub wogle brak.

W kartach gdzie jest D-sub + DVI lub (+) HDMI - na złaczu DVI często niema analogu.

Producenci oszczedzają.

(mesjasz19) #22

Czyli reasumując mam kupić przejściówkę taką żeby pokryła wszystkie wtyki?

Mam jescze drugie wejście, w karcie takie same ale o kolorze różowym i jak podłączam wtyczkę to na monitorze jest komunikat"proszę sprawdzić kabel przesyłowy" czy jakoś tak.

(system) #23

Czyli wynika, że drugie gniazdo niema analogu.

Nie musi być wtyczka ze wszystkimi. Ma miec tak jak:

DVI-A lub DVI-I (single) lub DVI-I (dual)

To obrazki wtyczek:

jw.gif

Ważne aby to było podłączone w d-sub

Ja mam właśnie po starej hd4850 przejściówkę DVI-A i ma te dwa nieszczesne piny podłączone więc działa bo korzystałem.

Aby wykluczyć kupowanie, weś miernik czy u kogoś i sprawdź czy są podłączone. Warto też sprawdzić czy kbel jest OK bo może tam być akurat pechowo walnięty 12 lub 15

(mesjasz19) #24

Przejściówka była albo wadliwa albo po prostu trafiłem na taką co nie chciała współgrać z moim sprzętem. Kupiłem nową, praktycznie taką samą tyle że inny kolor. Ze sterownikami też sobie poradziłem w trochę inny sposób. Najpierw zainstalowałem wszystkie komponenty sterownika AMD 13-1-legacy-vista-win7-win8-32-dd-ccc, prócz sterownika ekranu. Najważniejszy sterownik wymagał trochę więcej uwagi, menadżer urządzeń>dwuklik na sprzęt vga>aktualizuj sterownik>przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu…>pozwól mi wybrać z listy>zaznaczamy karta graficzna>wybieramy model=KONIEC sterownik ekranu zainstalowany. Mam nadzieję, że komuś w przyszłości pomoże ten temat bo ja zmarnowałem prawie cały dzień na tą zabawę :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc, szczególne podziękowania dla użytkownika Wredotka.