Słaba wydajność Radeon 4850 Windows 8.1

Bo to jest tak:

 

DVI - pin 6 (ddc clock) do d-sub pin 15

DVI - pin 7 (ddc data) do d-sub pin 12 (to odpowiada za to czy monitor zgłosi rozdzielczości)

Trzeci to masa więc niema problemu.

 

Tu po mądremu opisane o co biega:

http://pl.wikipedia.org/wiki/VESA_Display_Data_Channel

 

Tu rozpiska bo moderator zjadłby mnie za tak wielki obrazek:

http://www.networktechinc.com/blog/wp-content/uploads/2013/08/DVI-connectors-type.jpg opis female ( żeńska - dziury )

 

Czasem patrzac na wtyczkę DVI można rozpoznać, że fake, bo brakuje pinów C1-C5 (kiedyś był dym na allegro z takimi)

 

tu widać:

6392354900_1362964820.png

W 2 środkowych brak przy płetwie 4 pinów do analogu.

 

Mała uwaga bo może się kiedyś przydać taka informacja:

 

W kartach z 2 DVI (hd4850) itp na jednym złaczu może być niekompletny analog lub wogle brak.

W kartach gdzie jest D-sub + DVI lub (+) HDMI - na złaczu DVI często niema analogu.

 

Producenci oszczedzają.

Czyli reasumując mam kupić przejściówkę taką żeby pokryła wszystkie wtyki?

Mam jescze drugie wejście, w karcie takie same ale o kolorze różowym i jak podłączam wtyczkę to na monitorze jest komunikat"proszę sprawdzić kabel przesyłowy" czy jakoś tak.

 

Czyli wynika, że drugie gniazdo niema analogu.

 

Nie musi być wtyczka ze wszystkimi. Ma miec tak jak:

DVI-A lub DVI-I (single) lub DVI-I (dual)

 

 

To obrazki wtyczek:

jw.gif

 

Ważne aby to było podłączone w d-sub

 

Ja mam właśnie po starej hd4850 przejściówkę DVI-A i ma te dwa nieszczesne piny podłączone więc działa bo korzystałem.

 

Aby wykluczyć kupowanie, weś miernik czy u kogoś i sprawdź czy są podłączone. Warto też sprawdzić czy kbel jest OK bo może tam być akurat pechowo walnięty 12 lub 15

Przejściówka była albo wadliwa albo po prostu trafiłem na taką co nie chciała współgrać z moim sprzętem. Kupiłem nową, praktycznie taką samą tyle że inny kolor. Ze sterownikami też sobie poradziłem w trochę inny sposób. Najpierw zainstalowałem wszystkie komponenty sterownika AMD 13-1-legacy-vista-win7-win8-32-dd-ccc, prócz sterownika ekranu. Najważniejszy sterownik wymagał trochę więcej uwagi, menadżer urządzeń>dwuklik na sprzęt vga>aktualizuj sterownik>przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu…>pozwól mi wybrać z listy>zaznaczamy karta graficzna>wybieramy model=KONIEC sterownik ekranu zainstalowany. Mam nadzieję, że komuś w przyszłości pomoże ten temat bo ja zmarnowałem prawie cały dzień na tą zabawę :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc, szczególne podziękowania dla użytkownika Wredotka.