Słaba wydajność Radeon 4850 Windows 8.1

Witam

Zakupiłem 4850 i mam problem z dobraniem sterowników na win 8.1. Czy ma ktoś może jakieś sprawdzone sterowniki na ten system ?

Problemy jakie występują to:

-brak możliwości ustawienia optymalnej rozdzielczości dla mojego monitora (1680x1050-samsung syncmaster 2233)

-brak jakichkolwiek ustawień kolorów 

-żadnych ustawień karty graficznej

 

Zrobiłem test 3dmarkiem i wynik jest fatalny. Z 9800gt miałem wynik ok 16tys.

http://www.3dmark.com/3dm06/17730356

 

 

57487829124519813648.jpg

65760023596427187531.jpg

 

testowałem już

13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc

13-9-legacy_vista_win7_32_dd_ccc_whql

Tyle co znalazłem w necie, podobno ludziom działają u mnie niestety nie.

No dobra… a powiec jak Ci się udało zainstalować na 32 bit win 8.1 sterowniki do wersji 64 bit ? (13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc)

Bo przynajmniej tak jest opisany Twój system w linku 3dmark.

 

Kolejne, czy odinstalowałeś stare sterowniki i przeczyściłeś system po nich.

Wiem, że win 8.1 miał jakies problemy z grafikami, trzeba było wsadzić karte i sprawdzić aktualizaję a potem dopiero dawać sterowniki.

 

Czy w Catalyst też nie można ustawić natywnej dla monitora ?

Może spróbuj najnowszych: 14.12

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+8.1±+32

 

Przeczyść system przed instalacją jak pisał Wredotka.

@Oski9191, wątpię aby udało mu się zainstalować sterowniki (a nie dodatkowe oprogramowanie) do karty, która już półtora roku nie jest wspierana.

 

Tutaj ogromnym problemem jest to, że sterowniki do kart starszych niż HD 5XXX nie chcą współpracować z Windowsem 8.1 i basta. Sam użerałem się jakiś czas temu ze sterownikami do HD 3650 i nic z tego nie wyszło, bo choćbym stanął na uszach, to nie chciało chodzić jak należy. Jeśli masz możliwość, rozważ powrót do Siódemki.

Przed zainstalowanie karty trochę poczytałem na forach. Przez instalowaniem każdego nowego sterownika używałem Display Driver Uninstaller. 

 

Przed momentem zainstalowałem dosyć stare ale jak chyba na ten moment najlepsze sterowniki 11-11_vista32_win7_32_dd_ccc_enu.

Działa wszystko z wyjątkiem tej rozdzielczości. W grach już jest wydajność na przyzwoitym poziomie. Niestety jak sobie nie poradzę z tą rozdzielczością to i tak dalej jestem w ciemnej…bo co jakiś czas monitor mi krzyczy że nie jest ustawiona optymalna rozdzielczość i po kilkunastu sekundach migania komunikatu na ekranie wyłącza się i muszę go ręcznie włączać przyciskiem.

 

 

Widać sterownik nie udostępnia takiej rozdzielczości, wybierz niższą niż 1680 x 1050 ( nie możesz przekroczyć tych wartości )  odświeżanie 60 Hz

 

Czyli 1600 x 1200 nie da rady, bo monitor ma max 1050?

Albo monitor nie jest poprawnie wykrywany - “Standardowy monitor inny niż PnP”. Ostatnio z tym u siebie na tej karcie walczyłem. Winowajcą u mnie była badziewna przejściówka DVI->D-Sub.

Kupiona wczoraj, szczelnie zapakowana w foliowej torebce. Zaraz rozmontuje i zmontuje jeszcze raz wszystko na spokojnie.

Racja mój błąd. Na stronie AMD po wybraniu deskop graphics+HD series+Radeon 4xxxx+Windows 8.1 32-bit przekierowuje do sterowników 13.1

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%208%20-%2032

 

Może trzeba ustawić rozdzielczość niestandardową.

http://igipol.blog.pl/2013/06/11/dodawanie-niestandardowych-rozdzielczosci-ekranu/

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-8/2012/03/jak-uruchomic-aplikacje-metro-w-windows-8-na-netbooku.aspx

Zainstalowałem na szybko windows 7, pobrałem automatycznie sterowniki przez narzędzie do aktualizowania od AMD. Występuje ten sam problem, nie ma w opcjach mojej natywnej rozdzielczości monitora. Problem więc leży po stronie przejściówki albo samej karty bo kompletnie nie wykrywa poprawnie monitora.

 

Jak uruchamiam ponownie komputer to zanim pokaże sie lista wyboru systemu to na monitorze kilkukrotnie pojawia się okienko “analogowe” “cyfrowe” na zmianę.

 

Jutro kupię nową przejściówkę DVI-D-Sub i zobaczymy. Dzięki wszystkim za pomoc. 

 

Chciałem jeszcze spróbować sposobu z ustawieniem niestandardowej rozdzielczości ale sposób z linków kolegi Oski9191 nie działa na windows 8.1

Na stronie samsunga jest sterownik do monitora, skoro jest pod Viste to może przypasować do 7 (do 7 na 99% bo u siebie instalowałem kiedys) i 8.

Ja kiedyś używałem jak musiałem podłączać pod d-sub z zintegrowanej. Bo właśnie na tym PnP brakowało wszystkich rozdzielczości.

 

Sterownik zapodaje raczej tylko plik INF z rozpiską rozdzielczości i stad właśnie sterownik grafiki pobiera i daje do wyboru.

 

ps. Właśnie go rozpakowałem i ma:

[1680]
HKR,,MaxResolution,,"1680,1050"

[SM2233BWa.AddReg]
HKR,"MODES\1680,1050",Mode1,,"30-81,56-75,+,+"
HKR,,ICMProfile,0,"SM2233BW.icm"

[SM2233BWd.AddReg]
HKR,"MODES\1680,1050",Mode1,,"30-81,56-75,+,+"
HKR,,ICMProfile,0,"SM2233BW.icm"

Nawet ma icm-a do profilu koloru

 

Jakby nie chciał zapodać z instalatora to rozpakuj, to zip(exe) i zrób ręczne upgarde sterownika monitora.

 

Po zainstalowaniu ma pokazywać przynajmniej nazwę Syncmaster zamiast PnP, może być też jako pole wyboru 1 z 2.

Ściągnąłem tą wersję http://www.samsung.com/us/support/owners/product/LS22CMFKFV/ZA

Ale nawet po restarcie jest to samo.

W opcji Ekran niema do wyboru dwuch ? PnP i Syncmaster ?

Przy instalacji mam wybrać digital czy analog ?

Takie jak ma złącze monitor, skoro przejściówka to analog

 

A no właśnie bo Samsung kreci w specyfikacji, ale jak zrozumiałem monitor ma D-SUB, a z karty leci DVI ? Jeśli tak to analog.

W menadżerze urządzeń jest Sync master 2233BW

Ale tu co pisze 1. Urzadzenie wyswietlające na VGA - niema do wyboru nic po kliknięciu ?

Nie ma co kombinować, albo sterowniki, karta lub przejściówka są wadliwe.

To wygląda na brak 2 pinów w przejściówce lub na wyjsciu karty.

 

12 i 15 pin

rys01.gif

Jeżeli mogę ufać swojemu wzrokowi to muszę Ci przyznać rację. Rozmontowałem kable, poświeciłem w przejściówkę i rzeczywiście tak jakby było pusto w 15 pinie. Cała reszta odbijała światło od blaszek a w 15 ciemno…