Słaba wydajność w grach

Witam mam pytanie czemu jak gram np w FORTNITE lub CS go nie są one tak wydajne jakie powinny być a mam dość dobry komputer w w fortnite mam do 60 FPS maksymalnie na najniższych detalach a w cs go podobnie i nwm co robić doradzicie mi coś ?

Specyfikacja: AMD phenom ll x4 Black edition, Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 460 1gb, 8 GB ramu , dysk WD blue 500 GB dodam że mam monitor 60 Hz rozdzielczość 1024x768

Masz średniej klasy CPU i grafikę sprzed 8 lat. Do tego grafika ma zaledwie 1GB pamięci. Na co liczyłeś?

1 polubienie

Dziękuję, dobranoc.

Do tego Phenom II x4 - stary procesor ze starymi instrukcjami. To nie jest wydajny sprzęt - to że ma wysokie cyferki o niczym nie świadczy. Z tej samej przyczyny moje podkręcone C2Q6600 sobie nie radzi. To po prostu relikty a nie sprzęt do grania.

Nie liczyłem na Bóg wie co tylko sprawdzałem testy tej karty graficznej więc wiem jakie może mieć mniej więcej osiągi i co ma rok premiery wspólnego do wydajności?

To że jak zestawisz nawet moc karty graficznej sprzed 8 lat z tą sprzed roku to różnica będzie wyraźna. Do tego dochodzą wpisane inne instrukcje w procesor graficzny, lepsze zarządzanie wydajnością, obsługa nowszych efektów (shaderów itd), a z takich rzeczy właśnie korzystają nowsze gry - nawet tak rysunkowe jak Fortnite. Gry działają ci blisko granicy pełnej płynności, na detale lepsze nie licz (za mało i za wolna pamięć graficzna - nie obsłuży tekstur tak jak trzeba), więc ciesz się tym co masz albo wymień sprzęt - niestety takie są w tej chwili realia sprzętowe. Dodam tylko że dysk twardy jest zapewne wiekowy i też demonem szybkości nie jest co dodatkowo powoduje powstawania wąskiego gardła. Nie bez powodu w tej chwili zalecane są dyski SSD które nadążają z odczytem i przekazywaniem danych do pozostałych podzespołów których szybkości są gigantyczne, właśnie po to aby obsłużyć wszystkie efekty w nowych grach.

W obecnych czasach wysokie cyferki to nie wszystko - zawsze dobrym przykładem są samochody - auto 12-14 letnie z silnikiem 2.0 ma mniejszą moc niż nowe auto z silnikiem 1.4 bo to nowe ma turbinę albo i dwie. Finał finału 2.0 ma moc np 130KM a takie 1.4 moc na poziomie 150KM. I uwierz mi - to 2.0 nie ma szans… Masz duże cyferki na starym sprzęcie - stare gry pójdą pewnie jak marzenie, ale te nowsze - no cóż…

1 polubienie

Co doradzimy? Zmianę grafiki i monitora. Wg mnie cpu nie jest taki straszny jak koledzy go malują. Łap filmik z przykładem wykorzystania tego procesora do Maxa (na 3.9 GHz). Wystarczyłaby nawet ciut słabsza grafika, ale na pewno 2GB.