Słabe działanie gier na dobrym latopie


(Darek Dziuba) #1

Witam

Na wstępie, przepraszam jeżeli zamieściłem temat w niewłaściwym dziale...

Parę dni temu kupiłem laptopa. Podstawowe parametry to procesor i5 trzeciej generacji, GeForce 635, 8 gb ram, a system to Win8. Gdy ustawiam maksymalne efekty w fifa 13 to gra się delikatni przycina. Co może być przyczyną? wydaje mi się że fifa 13 nie jest bardzo wymagającą grą i w laptopie tego pokroju powinno wszystko śmigać bez problemów...

Proszę o pomoc

Pozdrawiam


(rgabrysiak) #2

Cześć

Obniż detale i sprawdź czy sytuacja ulegnie poprawnie.

Nie masz przypadkiem w laptopie dwóch kart Intela i NVIDII? Jeżeli tak czy gra uruchamiana jest na karcie dedykowanej czyli NVIDII?


(Lubsztor) #3

Jak masz zamiar grać, to wyjmij baterię żeby się nie grzała, podłącz zasilacz i ustaw “plan zasilania” na “wysoka wydajność”.


(Xemidra) #4

Jeśli gra mu tnie minimalnie to znaczy, że Nvidia już pracuję. Ona odpala się automatycznie


(system) #5

Zmniejsz detale, to pomoże.

I nie dziw się, że lekko przycina na maks. detalach, laptopy nie za bardzo nadają się do gier.


(Darek Dziuba) #6

tak, w laptopie jest karta zintegrowana i Nvidia. Jak sprawdzić czy zintegrowana jest wyłączona? i czy laptop pracuje na tej 635 ?


(system) #7

Laptop pracuje na obu kartach. Trudno stwierdzić, na której w danej chwili. Ja stosuję taki test: http://www.dobreprogramy.pl/Unigine-Valley-Benchmark,Program,Windows,39274.html Po uruchomieniu, w górnym prawym rogu będziesz miał podstawowe dane aktualnie działającej karty graficznej.


(Xemidra) #8

W Panelu sterowania Nvidia możesz sobie ustawić aby w tray’u pokazała się ikonka informująca kiedy Nvidia działa i w jakiej aplikacji ?