Słabe osiągi w grach

Mój komputer składa się z

Intel Core i5 3450 (3.1GHz w turbo 3.5GHz [x4])

6GB DDR3 (2+4 Kingston) i w CPU-Z pisze ““pc3-10700 (667 MHz)””

Płyta główna msi h61m-p20 (g3) -> pisze w specyfikacji Pamięć DDR3 1066/1333 więc dlaczego moje ddr3 pracują z 667 MHz ?

Karta graficzna NVidia Gt 630 (niby ma mieć 4GB)

HDD WDC WD10EZRX-00A8LB0

Na podobnym sprzęcie ludzie na YT mają filmiki gdzie grają chociażby w Battlefield 3 a ja muszę mieć w Dirt3 standardowe detale, bo na większych fps spada poniżej 30.

Czy muszę coś ustawić w biosie czy systemie aby wyciągnąć więcej z sprzętu ?

HWMonitor i podaj temperatury komputera.

Po za tym wg strony Intela ten i5 ma dodatkowo zintegrowaną kartę HD2500 czy jesteś pewny, że gra odpala się na GT630?

LE: Poszukaj w BIOSie opcji dotyczącej karty graficznej i ustaw na Fixed z tego co pamiętam.(Bynajmniej tak w laptopach było nie wiem jak w stacjonarkach)

Kabel monitora podłączony pod kartę graficzną, ponad to w czasie np: odpalenia Video Card Stability max temperatura to była 67stopni czyli spory zapas z tego co wyczytałem.

Procesor testowałem IntelBurnTest i miałem max 80stopni.

Nie znalazłem w systemie, ani w panelu sterowania NVIDIA możliwości wybrania kiedy ma korzystać gra czy aplikacja z zintegrowanej grafy a kiedy z karty graficznej. W panelu NVIDIA widzę prawie same opcje 3D :evil:

Hmmm może Ci coś w tle zjada procka sprawdzałeś kompa pod względem syfu? Przeskanuj kompa Malwarebytes.

Generalnie GT630 demonem prędkości nie jest, ale akurat dirt 3 nie jest dla niej wyzwaniem i sam odpalałem go niemal na MAX detalach na mobilnym GT630 i szło ładnie. Tak samo BF3 na średnich bez żadnych problemów.

Komputer czyściutki.

No widzisz, skoro Ty odpaliłeś Dirt3 na max detalach (a ja muszę na standard) to co z tym moim jest… nie mam pojęcia.

Kombinuję jak koń pod górkę co jest nie tak i nie mam pojęcia :confused:

Zaraz sprawdzę to w biosie, może coś znajdę…

Dodane 12.11.2012 (Pn) 11:01

W biosie to za dużo opcji by grzebać. Ponad to nie wiem czemu klawiatura w biosie nie działa :expressionless:

http://www.fixitpc.pl/topic/13890-gt-630-i-fatalne-osiagi/

Czego się spodziewasz po słabej grafice http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/05/nvidia-prezentuje-nowe-(stare)-karty-graficzne-gracze-powinni-omijac-je-szerokim-lukiem!.aspx

A ja widziałem jak ludzie grają na zintegrowanej grafice Intela w Wiedźmina 2 :lol:

Jak możesz to wrzuć screenshota z programu GPU-Z bo chce się w czymś upewnić. :slight_smile:

ta karta jest cienka do gier i tyle zresztą czego się spodziewać po karcie za niecałe 250zł

co do dirta znajdź w dokumentach folder My Games/Dirt3/hardwaresettings/hardware_settings_config.xml

odszukaj linijkę i zmień na znajdziesz tam też ustawienia pełnego okna w grze

w dx9 powinna być znaczna poprawa , inne gry też możesz próbować odpalić w starszym dx

wydaje mi się że z mobilnym 630m tylko nazwa łączy te karty :wink:

Na takim zacnym forum piszesz: http://www.fixitpc.pl/topic/13890-gt-63 … ne-osiagi/,

picasso to legenda, ale w systemach i ich bezpieczeństwie, infekcjach i ich leczeniu itd.

a nawet nie podajesz zasilacza, a DDr pracują u Ciebie na 1333MHz

Pamięć DDR3 1066/1333 więc dlaczego moje ddr3 pracują z 667 MHz ?

ODP> One pracują 1333 tylko jak masz 2 takie same kości to jest tryb DUAL i wtedy pokazuje połowę :lol:

Jak masz ustawioną kartę graficzną w systemie ? W ustawieniach Nvidia dostępnych w panelu sterowania wyłącz Antialliassing i wymuś wyłączenie synchronizacji pionowej, powinno to znacznie podnieść ilość fps w grach. Czy masz najnowszą wersję sterownika do grafiki, poszukaj na stronie Nvidia. W Biosie wyłącz użytkowanie zintegrowanej grafiki, sprawdź czy wszystkie rdzenie procesora są aktywne. Poza tym karta GT630 rzeczywiście nie jest najmocniejsza, płytę masz z chipem h61m, więc raczej jest to wydajność laptopowej platformy z mocnym procesorem, ale de facto da to niewiele. Płyta główna to podstawa dobrego kompa, więc raczej bym tu wiele się nie spodziewał. Można ewentualnie spróbować optymalizacji zgodnie z tym, co napisałem wyżej, ale raczej poszukaj pod ten procesor jakiejś płyty na chipset p67 ewentualnie z68 wtedy osiągi będą lepsze.

Jak wyłączyć zintegrowaną grafę ? W każdym zadaniu zintegrowana będzie gorsza niż GT 630 ?

Jak tylko będę miał możliwość wrzucę screen którego ktoś chciał.

Po co? Ona ci w niczym nie przeszkadza.

Ludzie, to nie jest laptop, jeśli monitor jest podłączony do zewnętrznej karty graficznej (w tym przypadku GT630) to zintegrowana nie ma prawa działać. Zapewniam, że nic z tym nie musisz robić. Kolega wyżej odpalał Dirta 3 na GT 630M w prawie najwyższych detalach, ale jego rozdzielczość to zaledwie 1366x768, domyślam się, że u Ciebie jest sporo większa, więc i wydajność spada.

Co do pamięci, programy pokazują rzeczywiste taktowanie, które po przemnożeniu przez 2, daje taktowanie efektywne. 2 * 667 MHz = ~1333MHz, wszystko się zgadza.

P.S. Karta do gier jest po prostu słaba i trzeba to przyjąć do wiadomości, a nie rozwiązywać problemy, które najzwyczajniej nie istnieją. Nie dość, ze model sam w sobie jest wolny, kupiłeś jeszcze najsłabszą możliwą wersję GT630 (rozumiem, że chodzi tu o wersję z 4GB pamięci od MSI), której taktowanie pamięci wynosi zaledwie 500 (efektywnie 1000) MHz, normalne wersje 1GB (gdzie ta ilość wystarcza temu modelowi z ogromnym zapasem) mają 800-1000 (efektywnie 1600-2000) MHz.

Na karcie gwarancyjnej pisze “PCI-E 4096MB GEFORCE GT 630”

Taktowanie układu nie gra tak dużej roli co wyczytałem, gorzej z 128bitową pamięcią i jej taktowanie 500MHz (a na innej stronie pisze 1000MHz) :confused:

A co to są shadery (aż 1620MHz) ? Cieniowanie jakieś ale po co to i na co ?

To mam procek do gier (według PcFormat’u) a kartę grafiki do… ale i tak nie zamierzam cały czas grać, tylko okazyjnie.

Rozdzielczość ekranu 1920/1080 czyli za duża na tą grafę ?

Zdecydowanie za duża (w grach).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Shader

Te 500 MHz to właśnie taktowanie pamięci, efektywne taktowanie = 2x rzeczywiste, w tym przypadku 1000 MHz (stąd w różnych źródłach mogą widnieć te dwie wartości). Sama szyna nie jest tu przeszkodą, są dużo wydajniejsze karty, które również mają 128 bit. Ważny jest choćby typ pamięci, tak samo taktowane GDDR5 128 bit = GDDR3 256 bit (w uproszczeniu, w GDDR5 częstotliwość efektywna = 4x rzeczywista). To wszystko tyczy się pamięci, bardziej skomplikowana sprawa jest z samym rdzeniem GPU, gdzie liczy się nie tylko taktowanie, a także ilość jednostek cieniujących, teksturujących i ROP.

Masz kartę z 4GB pamięci, która do gier najzwyczajniej się nie przyda (może do jakichś profesjonalnych zastosowań). Niestety kosztem ilości zmniejszono jej częstotliwość. Co prawda zwykły GT 630 (1GB GDDR3 o normalnym taktowaniu) nadal jest bardzo słabą kartą do gier, ale myślę, że co najmniej 20% wydajniejszą od Twojej obecnej. Szczerze, to pieniążki trochę wyrzucone w błoto, za niewiele większą cenę, można było kupić coś znacznie lepszego.

Na przyszłość - najpierw pytamy na forum, a później kupujemy :wink:

Zdejmij w grach rozdziałke do okolic 1366 lub 1280/720. 1920 to o wiele za dużo na te kartę.

Następnym razem nie kupuj kompa z allegro. Zmień tą grafikę na chociaż Radeona HD 4850 i odczujesz różnicę. Chyba że masz więcej kasy.

Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Komputer dostałem od szefa, a jako że jest na gwarancji nie zamierzam nic tam wymienić. Jak pisałem w gry gram okazyjnie, będę pamiętał że jak coś to pytać Was o wybór karty grafiki a na chwilę obecną rozdzielczość pójdzie w dół przy grach. :slight_smile:

Pozdrawiam