Słabe rezultaty Pentagram Karakorum 120

Witam. Zakupiłem cooler jak w temacie. Przy normalnym użytkowaniu ma 55 stopni a w stresie 65 (program speedfan). Myslałem że będzie lepiej , zamontowałem kontroler obrotów ale i tak nic nie daje , nawet przy otwartej obudowie , a po za tym jest dosyć głośny. To zupełnie inaczej niż piszą na forach i podają o wiele mniejsze temperatury na szybszych procesorach.Da sie coś zrobić ? :slight_smile: Dzięki

w teście komputerświat podają wyniki 23/35 stopni :evil: :frowning:

Założyłeś dobrze paste ?? Napewno dobrze docisnąłeś radiator do proca??

wydaje mi sie ze bobrze ,paste dałem na cały procesor i radiator też ok

Wydaje się, że albo niedokładnie cooler nałożony (za dużo pasty, niedociśnięty), albo czujnik rąbnięty, bo powinieneś mieć mniejsze temperatury… Jak ręką dotkniesz radiatora, to ciepły, czy raczej chłodny?

jest tylko troche ciepły

a jakie miałeś temp. przed zmianą chłodzenia?

troche mniejsze , miałem zwykły boxowy

może źle zamontowałeś wiatrak na radiatorze? w którą stronę “dmucha” ?

wiatrak jest w strone zasilacza (są 2 wiatraki na przeciwko siebie jeden od coolera a drugi zasilacza) nie mogłem zamontować w drugą strone bo mam soś na pł.gł. i to przeszkadza żeby był w drugą strone

wiatrak na tym karakorum powinien być od strony przodu obudowy i dmuchać w kierunku tyłu obudowy

(podobnie jak na tym zdjęciu - tylko tu jest scythe mugen)

nie za bardzo zrozumiałem w jaki sposób Ty go założyłeś, ale pewnie przyczyną jest to, że wiatrak od karakorum “chłodzi” go ciepłym powietrzem znad karty graficznej lub z zasilacza)