Słabe rezultaty Pentagram Karakorum 120

(P1rategx) #1

Witam. Zakupiłem cooler jak w temacie. Przy normalnym użytkowaniu ma 55 stopni a w stresie 65 (program speedfan). Myslałem że będzie lepiej , zamontowałem kontroler obrotów ale i tak nic nie daje , nawet przy otwartej obudowie , a po za tym jest dosyć głośny. To zupełnie inaczej niż piszą na forach i podają o wiele mniejsze temperatury na szybszych procesorach.Da sie coś zrobić ? :slight_smile: Dzięki

w teście komputerświat podają wyniki 23/35 stopni :evil: :frowning:

(Angelo_7) #2

Założyłeś dobrze paste ?? Napewno dobrze docisnąłeś radiator do proca??

(P1rategx) #3

wydaje mi sie ze bobrze ,paste dałem na cały procesor i radiator też ok

(Adalbert) #4

Wydaje się, że albo niedokładnie cooler nałożony (za dużo pasty, niedociśnięty), albo czujnik rąbnięty, bo powinieneś mieć mniejsze temperatury... Jak ręką dotkniesz radiatora, to ciepły, czy raczej chłodny?

(P1rategx) #5

jest tylko troche ciepły

(efazeti) #6

a jakie miałeś temp. przed zmianą chłodzenia?

(P1rategx) #7

troche mniejsze , miałem zwykły boxowy

(efazeti) #8

może źle zamontowałeś wiatrak na radiatorze? w którą stronę "dmucha" ?

(P1rategx) #9

wiatrak jest w strone zasilacza (są 2 wiatraki na przeciwko siebie jeden od coolera a drugi zasilacza) nie mogłem zamontować w drugą strone bo mam soś na pł.gł. i to przeszkadza żeby był w drugą strone

(efazeti) #10

wiatrak na tym karakorum powinien być od strony przodu obudowy i dmuchać w kierunku tyłu obudowy

(podobnie jak na tym zdjęciu - tylko tu jest scythe mugen)

nie za bardzo zrozumiałem w jaki sposób Ty go założyłeś, ale pewnie przyczyną jest to, że wiatrak od karakorum "chłodzi" go ciepłym powietrzem znad karty graficznej lub z zasilacza)