Słabo ciagnie net

mam PIV 2.4 GHz szyna 800Mhz, grafika Radeo 9200 128Mb, DDR 512 MB system XP Professional i łącze stałe 80kb/s ale jak ściągam z netu to bardzo wolno ściaga w granicach 5-6 kb/s co jest powodem tak niskiej prędkosci

Rozumiem że masz łącze 80 kbps więc maksymalna prędkosć ściągania to 10 kb/s. No chyba że masz łącze 640 kbps to wtedy maksymalna prędkość ściągania to 80 kb/s. Poza tym nie napisałeś czy ściagasz przez jakiś program p2p czy ze strony. Jeśli to p2p to czasem tak już jest :stuck_out_tongue:

to zalezy tez ile uzytkownikow aktualnie znajduje sie w sieci i siedzi na necie im wiecej tym transfer wolniejszy , wiec najlepiej sciagac w porach wieczornych albo rano kiedy inni spia :slight_smile:

Jeżeli masz łącze 80 kb/s to nie oznacza to, że jak coś będziesz ściągał to odrazu z tą prędkością…

SerekM pozbyłeś się posta :frowning: :frowning: . Forum to nie gadu gadu. Post nic nie wnosił nowego do tematu. Tego typu uwagi proszę wymieniać na PW.

jeżeli w twojej sieci jest kilka osób to ciągnij jak w necie jest mniej osób. u mnie to jest w nocy (22:00 - 7:00) i później jest troche gorzej ale da sie wytrzymać do południa. następnie stopniowo się tempo pogarsza a od 16:00 jest fatalnie. w weekendy cały dzień net chodzi tak jak w tygodniu od 16:00 do 22:00

Duzo zależy przez jaki program pobierasz pliki. Spróbuj ściagnać program do pobierania FLASH GET, ktory jest na tej stronie. Przyspiesza on sciagani. Powienien ci pomoc :smiley:

sparwdz tutaj swoja szybkosc lacza http://www.numion.com/YourSpeed/ zaznacz “poland” i wcisniaj start.ja mam lacze z scieci osiedlowej i mam taki wynik 59023 Bps i 472 kbps i tak ponizej 400kbps to nieschodzi. :-o

Te prędkość to masz zagwarantowaną do pierwszego routera dostawcy łącza a nie znaczy to ze z tą predkością bedziesz ciągnoł z neta pliki dlatego ze raz że w sieci niektóre serwery mają ograniczenia na ściąganie pod względem prędkości . Dlatego należy urzywać programy do ściągania plików np. FlashGet lub inne które przyśpieszają ściąganie plików .