Słabo działający komputer przy grach typu BF3/AC3

(Xxlukaszgxx) #1

Witam. Komputer mam już od pewnego czasu i próbowałem wielu sposobów, żeby zwiększyć fps'y w grach które miały o wiele słabsze wymagania niż mój sprzęt : (Zrzut z Priform Speccy)  . BF3 na very low ma ok. 15 fpsów. Sterowniki aktualne. Po defregmentacji ( Zwiekaszanie wydajności gry nie działa ) Pleas help.

KOMPUTERST.txt

(Odyniec_Stary) #2

HD 5450 nie nadaje się do gier. Nic z tym zrobisz, jedynie kupno mocniejszej (znacznie) grafiki.

(Xxlukaszgxx) #3

Czyli dodawanie np 4GB ramu też nie wchodzi w grę?

(Odyniec_Stary) #4

W kwestii gier niczego to nie zmieni. 

(Xxlukaszgxx) #5

Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Dzięki za pomoc Odyniec lecz szukam cały czas gdyż bardzo nie stać mnie żeby wymienić na coś lepszego także jestem otwarty na wszelakie uwagi/pomysły.

(Odyniec_Stary) #6

Z pustego i Salomon nie naleje. 

(Xxlukaszgxx) #7

CZyli wszystko w miare tylko grafika ubolewa?

(Odyniec_Stary) #8

Zasadniczo tak.

(bart86) #9

Grafika jest za słaba znaczy że ma za mocy obliczeniowej na renderowanie klatek w odpowiedniej ilości na sekundę czyli w minimum 30 fps. Żadne programy, kupno ramu, czy inne rzeczy nie zwiększa mocy układu graficznego, jedyny sposób to kupno nowej mocniejszej grafiki.

(CrisPL) #10

Grafika 6770 za ok. 200zł i grasz w średnich na 60FPS.

(Ppawelec84) #11

Napisz jeszcze na jakiej rozdzielczości grasz. Może zmniejszenie rozdzielczości pomoże? Dodatkowo możesz wyłączyć w opcjach Synchronizację pionową. Raczej nie powinieneś mieć problemów z obrazem. 8GB ramu powinno pomóc. Tutaj masz fajny filmik: http://www.youtube.com/watch?v=udYCCpXQwKg.

(Odyniec_Stary) #12

Nie wrzucaj tutaj filmików z YT, bo każdy w miarę ogarnięty w temacie kart wie, że one są nic nie warte.

Jak obniży rozdzielczość, to będzie miał kilka FPS więcej, ale kosztem znacznej degradacji jakości wyświetlanego obrazu na monitorze LCD.

(Ppawelec84) #13

Jak obniży rozdzielczość to sam oceni jakość gry na własnym komputerze.

(neXt___) #14

Bez zmiany karty graficznej tutaj sie nie obejdzie. Żadne jakieś cuda-wianki, jakieś boosty, nic nie dadzą. Ta karta nie nadaje się do współczesnych gier.

Mógłbyś jeszcze spróbować odpalić komputer na zintegrowanej karcie graficznej, tej z procesora. Może akurat okaże się wydajniejsza

w czym pomóc? co, da mu dodatkowe 20 FPS-ów? #-o

(Odyniec_Stary) #15

HD 2000 jest słabszy od HD 5450. 

(Ppawelec84) #16

Nie chcę tutaj bezsensownej dyskusji, tylko odnoszę się do podstawowego pytania zLuki3 aby zwiększyć fps. Jak uda mu się dojść do 25-30 fps to już można uznać to za sukces. Jeszcze lepiej, jak gra będzie płynna. Zgadzam się, że do współczesnych gier karta jest słaba.

(Odyniec_Stary) #17

Ale ty proponujesz jakieś bezsensowne porady oraz obniżanie rozdzielczości, co jest żadnym wyjściem z sytuacji.  

(Ppawelec84) #18

Co do filmików YT. Zapodałem link tylko po to, żeby pokazać, że jest to możliwe (podniesienie FPS do sensownych wielkości).

(bart86) #19

Filmiki z yt to jak święty Mikołaj, ktoś tu w nie wierzy? Serio?

Noobs

(neXt___) #20

aww, no może. Popatrzałem na to: http://images.anandtech.com/graphs/graph4083/34870.png i mi sie cyferki pomieszały.

@Fillibuster84 takie pierdoły na pewno nie dadzą kopa rzędu 10-ciu klatek. A już na pewno nie da tego dołożenie kolejnych 4 GB RAM-u.