Słabo działający komputer przy grach typu BF3/AC3

Witam. Komputer mam już od pewnego czasu i próbowałem wielu sposobów, żeby zwiększyć fps’y w grach które miały o wiele słabsze wymagania niż mój sprzęt : (Zrzut z Priform Speccy)  . BF3 na very low ma ok. 15 fpsów. Sterowniki aktualne. Po defregmentacji ( Zwiekaszanie wydajności gry nie działa ) Pleas help.

KOMPUTERST.txt

HD 5450 nie nadaje się do gier. Nic z tym zrobisz, jedynie kupno mocniejszej (znacznie) grafiki.

Czyli dodawanie np 4GB ramu też nie wchodzi w grę?

W kwestii gier niczego to nie zmieni. 

Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Dzięki za pomoc Odyniec lecz szukam cały czas gdyż bardzo nie stać mnie żeby wymienić na coś lepszego także jestem otwarty na wszelakie uwagi/pomysły.

Z pustego i Salomon nie naleje. 

CZyli wszystko w miare tylko grafika ubolewa?

Zasadniczo tak.

Grafika jest za słaba znaczy że ma za mocy obliczeniowej na renderowanie klatek w odpowiedniej ilości na sekundę czyli w minimum 30 fps. Żadne programy, kupno ramu, czy inne rzeczy nie zwiększa mocy układu graficznego, jedyny sposób to kupno nowej mocniejszej grafiki.

Grafika 6770 za ok. 200zł i grasz w średnich na 60FPS.

Napisz jeszcze na jakiej rozdzielczości grasz. Może zmniejszenie rozdzielczości pomoże? Dodatkowo możesz wyłączyć w opcjach Synchronizację pionową. Raczej nie powinieneś mieć problemów z obrazem. 8GB ramu powinno pomóc. Tutaj masz fajny filmik: http://www.youtube.com/watch?v=udYCCpXQwKg.

Nie wrzucaj tutaj filmików z YT, bo każdy w miarę ogarnięty w temacie kart wie, że one są nic nie warte.

 

Jak obniży rozdzielczość, to będzie miał kilka FPS więcej, ale kosztem znacznej degradacji jakości wyświetlanego obrazu na monitorze LCD.

Jak obniży rozdzielczość to sam oceni jakość gry na własnym komputerze.

Bez zmiany karty graficznej tutaj sie nie obejdzie. Żadne jakieś cuda-wianki, jakieś boosty, nic nie dadzą. Ta karta nie nadaje się do współczesnych gier.

 

Mógłbyś jeszcze spróbować odpalić komputer na zintegrowanej karcie graficznej, tej z procesora. Może akurat okaże się wydajniejsza

 

 

 

 

w czym pomóc? co, da mu dodatkowe 20 FPS-ów? #-o

HD 2000 jest słabszy od HD 5450. 

Nie chcę tutaj bezsensownej dyskusji, tylko odnoszę się do podstawowego pytania zLuki3 aby zwiększyć fps. Jak uda mu się dojść do 25-30 fps to już można uznać to za sukces. Jeszcze lepiej, jak gra będzie płynna. Zgadzam się, że do współczesnych gier karta jest słaba.

Ale ty proponujesz jakieś bezsensowne porady oraz obniżanie rozdzielczości, co jest żadnym wyjściem z sytuacji.  

Co do filmików YT. Zapodałem link tylko po to, żeby pokazać, że jest to możliwe (podniesienie FPS do sensownych wielkości).

Filmiki z yt to jak święty Mikołaj, ktoś tu w nie wierzy? Serio?

Noobs

aww, no może. Popatrzałem na to: http://images.anandtech.com/graphs/graph4083/34870.png i mi sie cyferki pomieszały.

 

@Fillibuster84 takie pierdoły na pewno nie dadzą kopa rzędu 10-ciu klatek. A już na pewno nie da tego dołożenie kolejnych 4 GB RAM-u.