Słabo internet hula

Mam radiówę. Karta Realtek 8180. Siła sygnału rzędu 95% (korzystam z menu karty, a nie Windowsa), Windows XP Home Edition.

Chodzi o to, że przy takiej jakości sygnału powinno chyba śmigać, a chodzi fatalnie, na google czekam i na wszystko czekam. Jak ściągam cośz jakiegoś serwera który nie ma ograniczeń to ok. 30 KB/s (mam łącze 256). Kompa mam czystego. O co chodzi??

Na innym kanale gdzie jakość wynosi w granicach 25% już lepiej chodzi!!

Myślałem że im lepsza jakość to powinno być lepiej??

pzdr

Czyli 256 kb/sek:8=32 KB/s

Wszystko w największym porządeczku 8)

Radzę dokładnie poczytać o stosowanych jednostach transferu 8)

Ok ja matematykę znam, chodzi mi o to, że pakiety uszkodzone, albo szuka wyszukiwarki zbyt długo niż powinien, a że z jednego miejsca na jakis serwerze wykorzystuje zadowalająco swoją prędkość przy ściąganiu to mnie nie cieszy. Takie np. forum to czy inne chyba raczej nie powinno stawiać wielkich wymagań, a czasami ręce opadają. Kumpel ma 128 na kablu i u niego lepiej chodzi, no oczywiście przy ściąganiu max. 16KB/s.

pzdr

U mnie czasem jest tak samo. Myslę, że jest to kwestia zależna od ilości użytkowników podłaczonych do sieci, w której jesteś. Przy dużym ruchu w sieci nadajniki WIFI (access pointy) nie wyrabiają dobrze.

Własnie o to chodzi, że kabel to nie WIFI.

Ja mam taką małą metodę, że włączam konsolę i wpisuję np.

ping -n 30 wp.pl

żeby “odświeżyć” dojście do routera (do skutku) - u mnie polepsza trochę ładowanie stron.

Dokładnie tak jest. Im więcej użytkowników w sieci radiowej tym gorzej. A jeśli zaczną nagle masowo pobierać pliki to net muli jak cholera.

Problemy takie mogą występować również gdy antenka jest źle skierowana do nadajnika, są burze itp.

Wirusy też maczają w tym palce.

I więcej niz 32kB/s na tym łączu nie wyciągniesz :wink:

Warto skontaktować się z dostawcą neta

Musisz wziąć pod uwagę:

:arrow: ruch WI-FI

:arrow: przeciążenie serwera

:arrow: oraz co wydaje mi się najważniejsze jakość AP (czyt. akces pojtów {tak z anglika}).

Wiadomo, że taki AP to musi miec doby software. Jak mają takie proste to lipa. Po za tym jeszcze straty w sygnale radiowym. WI-FI jest dużo czynników.

Jeśli już to access point czyt: akces pojnt :slight_smile:

daj pinga na bramę domyślną z parametrem t / ping xxx.xxx.x.x -t / i poczekaj z minutę, zatrzymaj go ctrl+c ping dobry gdy średni czas będzie poniżej 5 ms i o utraconych pakietów, ale radówka jest typowym systemem negocjacyjnym i czasami kaprysi, może nie masz widzialności optycznej anten? / jakieś drzewa / jeżeli transfer jest ok. 30KB tzn. że po nawiązaniu połączenia wszystko jest dobrze tylko przy próbie nawiązania połączenia trwają długie negocjacje między Twoją sieciówką i AP, możę dostawca ma za dużo klientów na tym AP, spróbuj czy nad ranem, kiedy sieć jest najmniej przeciążona, jeśli będzie dobrze chodziło tzn. że za dużo jest klientów na danym AP, kolejna kwestia to antena może za słaby zysk, przyczyną może być tesz szyfrowanie sieci, które potrafi wybitnie spowolnić neta, napisałeś “na innym kanale chodzi dobrze”, może na bliskim kanale być obcy dostawca, który skutecznie zakłóca Cię, zwłaszcza jak ma mocniejszy sygnał-tzw problem ukrytych stacji , kolejną kwestią jest to, że dostawca mógł włączyć kontrolę rts/cts na AP co ustabilnia jakość połączenia, ale potrafi nieźle opóźniać, generalnie wg mnie wina jest po stronie dostawcy, może powinien zmienić kanał lub wzmocnić sygnał o 2-3 dB.

właśnie nad ranem jest zazwyczaj najgorzej

ale u kogo??

no ale jak sygnał jest 95%??

Oj Panowie spieracie się o nicość. A nicość według (kogoś tam) to pół na dwóch.

Po prostu przeba ustawić jedną sieć bezprzewodową do odbierania (a inne usuwać w miarę potrzeby) i wtedy nie będzie problemu.

cytuję

no to chyba u JokerReason bo to On napisał

siła sygnału owszem ma duże znaczenie ale jest coś takiego jak linkquality czyli jakość połączenia, który w wypadku różnych czynników jak zaszumienie medium od innych stacji, warunki atmosferyczne, widzialnośći anten, kanału itp. może gwałtownie spaść, pojawiają się utracone ramki, ramki zduplikowane co powoduje konieczność ich retransmisji i znacząco potrafi spowolnić transfer