Słabsze działanie internetu po wymianie modemu

Witam. Posiadam laptopa firmy Samsung, ale mniejsza o to. Od ostatniego czasu mam problemy z przeglądaniem internetu i robieniem różnych zwykłych rzeczy na komputerze. Po prostu przy każdej robionej rzeczy komputer" przystaje" zacina się na chwile i potem odcina się, oglądanie filmików na youtube jest takie uciążliwe, przeglądanie samego facebooka tak samo. Wiem tyle, że nie jest to wina słabego internetu, ponieważ problem caly zaczal sie po wymianie modemu w neostradzie i zmiany internetu( na lepszy, chyba do 50 mb/s, ale tak jak mowilem  wyniki pingu, przesylania, odbieranie są ok: 35pingu,41 downloadu i 5.58 uploadu ). Także wydaje mi sie, że problem jest w modemie. Kiedyś jak miałem inny modem z neostrady to miałem podobny problem, ale wtedy wystarczyło podłączyć kabel od modemu pod laptopa. Teraz tak mam i to nic nie daje. Wydajność po zmianie modemu strasznie spadła. Proszę o pomoc.

Sprawdz na innym kompuetrze jak działa usłauga. Jesli będzie tak samo rwał to może wskazywać na problem z modemem. Sprawdz też czy ineternet tak samo źle działa po kablu, być może coś jest żle utawione z wifi w urządzeniu od neo.