Słaby chipset graficzny w laptopie Asus X53S

Od dłuższego czasu zastanawiam się, dlaczego na moim laptopie jest tak mało FPS (CS: GO tylko 70, GTA V około 25). Odnosi niezadowalające mnie wyniki w grach. Według mnie na i5 3,00GHz CS:GO powinien chodzi znacznie lepiej niż 70 FPS w spadkach. Po dłuższych spekulacjach doszedłem do wniosku, że to wina słabego chipsetu graficznego (GeForce GT 520mx) (już nie mam więcej pomysłów, dlaczego jest tak mało wydajny). Wiadomo, że laptopy są mało modularne, ale ja, jak to ja, myślałem, żeby pokombinować. Dało by się może wykonać rebelling chipsetu na jakiś znacznie wydajniejszy? Chociaż domyślam się, że tutaj głównym problemem będzie dobranie odpowiedniego i pasującego chipsetu i sprowadzenie go. Pojawia się znów masa pytań, czy to będzie działało, czy płyta obsłuży dany chipset, czy będą konieczne jakieś zmiany w BIOSie itp. Wpadłem na ten pomysł, bo natknąłem się gdzieś w internecie wiele razy na rebellingi wadliwych chipsetów nVidii, które właśnie były wymieniane na inne. Co wy na to? Jest szansa zrobienia takiego “cyborga”?