Słaby download w bitcomet

Sprawa wygląda następująco:

Mieszkam na stancji, gdzie do jednego routera (D-Link DI 604) podłączone są 4 komputery. Nie byłoby problemu z korzystaniem z internetu, gdyby nie współlokator, który doprowadza mnie do szewskiej pasji. Wiadomo wszyscy ściągają torrenty, ale on poprostu przesadza. Już nie mówię o tych 5-10 nastawionych torrentach, ostatnio u niego widzialam 30 sciagajacych sie naraz rzeczy, co automatycznie paraliżuje innych userów internetu. Łącze mamy 1 mega, a on wykorzystuje je w 99%. Kiedy go nie ma, tzn od piatku do niedzieli filmy ściągają mi się w granicach 60-70 kB/s, ale kiedy jest ten pasożyt :slight_smile: max 15 kilo. Jeszcze przed miesiącem miał Windows z service pack 2 ale przyszedł do niego wynalazek, inny pijawa zresztą :), i stwierdzili chłopaki, że service pack 2 za bardzo wtraca się do internetu i że zainstalują service pack 1. Wtedy zaczęły się nasze problemy. Jemu ściągają się filmy po 50 kilo (jak ostatnio widziałam) a mi po 5-15 max. Dodam, że używa (jak i ja) BitComet 063 (może ten wynalazek mu coś dodatkowo zainstalował :), nie wiem akcelerator jakiś - tylko się domyślam). Chciałabym się dowiedziec jak ukrucic ten proceder.

On ubustwia przeinstalowywac system do tego stopnia ze zna klucz Windows na pamiec :). Co trzeba zrobic, zeby on poprostu tyle nie sciagal. Moze cos zakombinowac z routerem? Moze mu pogrzebac w Windowsie :slight_smile: ? W każdym bądz razie potrzebuję czegoś efektywnego. Czekam na Wasze propozycje. On używa tylko BitCometa.

Z góry dziękuję.

Proszę zmienić tytuł - inaczej topik poleci do kosza

jest program dla rozdzielenia łącza tzn. rozdziela łącze na poszczególne kompy i można im przypisać odpowiednią szybkość itd. ale to chyba się tyczy tylko serwerów, a na routerze nie można czegoś takiego zastosować. Choć moja wiedza nie pozwala aż na takie spekulacje :wink:

Opisz może jak jest przydzielane łącze przez router, bo to troche dziwne jak on zapycha łącze, wygląda bardziej na to że jest router źle skonfigurowany.

Teoretycznie ten router przydziela każdemu po równo (przeczytałam w instrukcji). Konfigurowali go faceci z firmy, z której korzystamy z netu. Nie wiem dokładnie o co ci chodzi z “jak jest przydzielone łącze”, ale może pomożesz zabrac mu te kilka kilo przez skonfigurowanie routera? Próbowałam kiedyś poprzestawiac kable wychodzące z tego routera, ale nic sie nie zmieniło. Wiem, że w przypadku eMule da się przekonfigurowa porty korzystnie dla mnie (wyczytałam w Chipie). Czy da sie cos takiego zrobic w przypadku sieci bit torrent? Moze da sie cos zrobic, zeby nie laczyl mu sie z tymi peerami i seedami? :slight_smile: Albo łączył się zdecydowanie mniej?

Żeby ograniczyć prędkość pobierania i wysyłania dla konkretnego użytkownika musiał być postawić sever (100zł) lub kupić jakiś router z menadżerem pasma np Planet BM-500 (500zł). Innej możliwości chyba nie ma, no może poprzez zakłucanie sygnału itp. W prostych routerach pozostaje tylko blokowanie portów.

1.Jak się zakłóca sygnał??

2.Jak się blokuje porty??

Przede wszystkim pierwszym Twoim działaniem w tym momencie powinna być wizyta w firmie, skąd macie internet, i przedstawienie problemu. Oni dysponują na tyle wiedzą i środkami, że powinni przedstawić Wam sensowną propozycję i pomóc.

Nie warto bawić się w zakłócanie i blokowanie portów, bo to na dłuższą metę do niczego dobrego nie prowadzi…

Gdzie sprzedają serwery z OS za 100zł :o

a ten + linux to nie wystarczy ?

http://www.allegro.pl/item96867469_dell … 8_fv_.html

Spokojnie starczy nawet na 10mbps

jesli masz mozliwosc dostepu do tego routera ( zarzadzanie przez www) zablokuj porty 6881 do 7882 tcp i udp, ustaw inny port nasluchu w bitcomecie i po problemie, problemy wtedy beda mieli inni. rozsadniej jest wytlumaczyc “pasozytowi” ze nie jest sam i inni tez by cos chcieli od zycia :slight_smile:

Mam ten router i naprawde jest super, cena troche wysoka ale sprzęt 1 klasa. W tym routerze masz już wszystko, menadzer pasma świetnie się sprawdza.

Zamieszczam screena z gł. planszy routera.

bm500_3319t.jpg