Słaby dźwięk po aktualizacji do Windows 10

Witam.

Wykonałem wczoraj aktualizację do Windows 10 i stało się coś niedobrego z dźwiękiem na moim laptopie (HP Pavilion dv6-6c73el A7Q21EA Ci7). Brakuje basu. Dźwięk jest go zupełnie pozbawiony. Podobny problem miałem wcześniej na Windows 8.1 z tym, że wtedy pomagało zamknięcie wszystkiego, “odśwież”, w ostateczności ponowne uruchomienie. Teraz to nie działa. Sprawdziłem wszystkie ustawienia, przeinstalowałem sterowniki, system pokazuje, że wszystkie są aktualne. Słuchawki na 100 procent dobre, bo sprawdzane na innych urządzeniach. Co na to poradzić?

Może sterownik sam się zaktualizował i przez to nie działa tak jak trzeba (?)

Wejdź w: Prawym Myszki na “Ten Komputer” -> Właściwości -> (Z lewej) Menadźer urządzeń -> znajdz Realtek High Definition Audio -> Właściwości -> Sprawdź wersję sterownika, jeśli jest inna niż na załączonym obrazku, wróć do właściwości Realtek HD Audio i użyj opcji “Przywróć Sterownik”. Jeśli sam się zatkualizuje znowu, użyj tego narzędia aby ukryć update: http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab

post-281769-0-28671300-1438607840_thumb.

Przywrócenie poprzedniego sterownika spowodowało całkowite wyłączenie dźwięku… Zaktualizowałem z powrotem do nowego i dalej to samo. Poza tym nie używam Realtek HD Audio, a IDT High Definition Audio Codec. Chyba, że do poprawnego działania IDT potrzebny jest Realtek… :confused: