Słaby dzwięk w mikrofonie

witam

mam problem z mikrofonem …by choć trochę się usłyszeć musze krzyczeć… nie wiem co może być… czy gdyby wejście było zepsute to działał by czy mikrofon mógłby za cicho działać czy w ogóle nie powinien? dodam ze kiedyś było ok, a teraz zmieniłem nawet słuchawki+mik i to samo … :frowning:

niby ustawiałem mik i głośność jak znalazłem na innym forum ale nie pomaga…

mam inny problem również… lewy głośnik nie działa… i o dziwo w sluchawkach tez lewa nie działa… czy to gniazdka padly? :?

da sie naprawić?

karta dzwiekowa zintegrowana z plyta. winxp

co do lewego głośnika to zerknij do Panelu Sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> Siła głosu głośników. Zobacz czy suwaki ustawione są na max…

co do mikrofonu to zerknij do Panelu Sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio . Wybierz zakładkę “Głos”, następnie u dołu jest “tabelka” “Nagrywanie głosu”, kliknij na “Głośność” i sprawdź ustawienia suwaków…

wszystkie suwaki są pogłośnione na maxa…

:roll:

mogły sie gniazda wysypać, wątpię żeby naprawa zintegrowanej karty dźwiękowej była opłacalna(jeśli już dało by się to zrobić, bo pewnie nie wszędzie by się tego podjęli), teraz można starą dźwiękówkę kupić za grosze, a zawsze lepsza zewnętrzna niż zintegrowana, chociażby taki Sound Blaster 5.1 za 10pln na allegro: http://allegro.pl/item272203846_karta_d … e_5_1.html

można się też przejść do sklepu komputerowego i zapytać czy nie mają jakiś używek na sprzedaż za grosze, bardzo często ludzie wymieniając części w kompach zostawiają starsze w sklepie, po prostu nie mając pojęcia o tym ze mogą sie kiedyś przydać albo po prostu nie chcą mieć problemu, sklepy często sprzedają takie rzeczy, bo nie opłaca im sie robić z tego oferty albo wystawiać na allegro ale co za problem popchnąć cos komuś kto przychodzi osobiście, trzeba tylko umiejętnie zagadać, ostatnio takim sposobem kupiliśmy w firmie kompa do obsługi plotera, athlon 2.4-1600mhz, 512 ramu itp. za 200pln, heh

Oprócz tego co napisał Trance, w temacie mikrofonu dobrze jest włączyć podbicie o 20db, właśnie żeby zwiększyć głośność sygnału.

dzięki za info… może znajdę jakaś kartę stara by sprawdzić czy to problem od dźwiękowej…

jak zwiększyć podbicie o 20db???

no to ładna okazję trafiliście z tym kompem :slight_smile: (przydałaby się tylko instrukcja jak zagadać :slight_smile: )

co do aukcji to wątpie czy gość sprzeda tą karte za 12 zl … 8)

możesz jeszcze sprawdzić czy w systemie nie masz jakiegoś oprogramowania do zaawansowanych ustawień dźwięku. Takie oprogramowanie często instaluje się razem z pakietem sterowników do płyty głównej… Poszukaj w Menu START czy nie masz tam czegoś takiego, ew. może ikonka koło zegarka

miałem jakiś program od realtek (nie pamiętam jak to się pisze) … ale ustawień mikrofonu tam nie znalazłem … :?

podłączyłem stara dźwiękową kartę i mik działa chyba Ok :]

ale dalej słychać tylko prawa słuchawkę…

może faktycznie tamten program coś blokował tylko co…

i tak nie opłaca się płacić za wysyłkę

a są tam ustawienia głosności głośników ??

tak. i niby wszystko było ok…