Słaby dźwięk z mikrofonu - Słuchawki SteelSeries Siberia V2

Witam kupiłem słuchawki SteelSeries Siberia V2.

Dźwięk jest bardzo dobry wszystko spoko, natomiast mam problem z mikrofonem.

 

Na skype, ts jak i w rejestratorze dźwięku windows, mój głos przez ten mikrofon jest baaardzo cicho, wychwytywanie słów jest wręcz tragiczne, natomiast czułość

np. na wydychane powietrze jest duża, tzn. jak mikrofon jest oddalony od ust w normalnej odległości to praktycznie mnie nie słychać, natomiast jak przybliże mikrofon do samych ust, to niby słychać ale 3/4 tego dzwięku to szum wydychanego powietrza.

 

Zaraz znajdą się jacyś anty fani sprzętu “gamingowego”, z góry chciałbym zaznaczyć że mikrofon u kolegi działa idealnie, więc przyczyna leży w moim sprzęcie komputerowym.

 

Oczywiście porady typu zwiększ głośność nagrywania mikrofonu, jak i czułość, a także podłącz mikrofon z przodu/ z tyłu uważam za zbędne gdyż oczywiście wszystko to zrobiłem.

Włączałem także w ustawieniach audio wszystkie te tłumienie zakłóceń, redukcja szumów, zwiększanie czułości mikrofonu i wszystko na nic.

Sterowniki do karty muzycznej oczywiście aktualne.

 

Nie wiem czy to ważne, lecz wcześniej miałem słuchawki z mikrofonem pod USB ( Logitech USB Headset H360) i wszystko śmigało ładnie, problemy zaczęły się po zmianie sprzetu który działa pod Jacka 3.5mm.

 

Moja karta muzyczna ( Realtek ALC-892 7.1 ) -  zintegrowana karta z płyty głównej : MSI Z77A-G43

Słuchawki jak wyżej : SteelSeries Siberia V2