Słaby internet mobilny

W telefonie LG Optimus G Pro mam bardzo słaby internet mobilny (G), gdy przełożę kartę sim do innego telefonu internet jest bardzo dobry (H+). Mogę coś zrobić żeby internet w telefonie działał lepiej? 

Ustawienia (Settings) / WIęcej (More) / Sieci komórkowe (Cellular networks) / Preferowany rodzaj sieci (Preferred network type) - upewnij się, że masz LTE lub 3G.

 

Znaczniki G: 4G (inaczej LTE), 3G (HSPA) i 2G. Pomiędzy dwoma pierwszymi za dużej różnicy nie odczujesz.

W ustawieniach sieci komórkowych mam tylko takie opcje Screenshot_2016-07-12-08-38-18.png

Mieszkam na wsi i tu mam słaby internet, a jak jestem w mieście to mam 3G.

Widocznie w twojej okolicy brak jest nadajników 3G lub 4G.

3g można wymusić programem advanced signal status, jeśli w telefonie nie byłoby takiej opcji. Ale na nic się to zda, gdy nie będzie zasięgu UMTS/HSDPA.

A jak za pomocą tego programu wymusić 3g. Zasięg raczej mam bo jak przekładam kartę sim do innego telefonu to mam 3g.

Program jest dla telefonów z androidem. Pobierzesz go ze sklepu play. Po uruchomieniu klikasz na samym dole Additional info, akceptujesz ostrzeżenie które się wyświetli. Następnie wybierasz Informacje o telefonie i tam już będzie opcja Ustaw preferowany typ sieci. Wybierz wcdma only. 

Gdy klikam informacje o telefonie wyświetla mi się komunikat, że ta aplikacja nie działa na tym urządzeniu. 

Więc musisz poszukać innego programu.