Słaby laptop?

Witam, otóż moja mama zakupiła niedawno laptopa ACER Aspire F5-573G-57AS - Intel Core i5-7200U, 1TB, 8gb ram , nvidia 940mx. Gdy troszke z nim popracowalem zauważyłem że sie laguje i aplikacje sie zawieszają. Co śmieszniejsze nawet gdy chciałem pobrać google chrome z oficjalnej strony nie chciala sie pobrać przez oficjalny launcher. Tak samo gdy chciałem zaktualizować sterowniki nvidii , choc sama aplikacja wskazywala ze sa dostępne aktualizacje , pobierajac je automatycznie nie mogła ich zainstalować. Gdy wszedłem w menadżer urządzeń zauwazylem wykorzystanie procesora na poziomie 50% przy czym nic nie robilem nawet przeglądarki nie miałem włączonej dla porównania na moim PC z i5 4670 oraz geforce 760 przy włączonych paru kartach w internecie max obciazenie to 2 -3 % w porywach. Czy laptopy za około 2500 tak się normalnie zachowują, czy może ja przesiadłem sie z ‘‘kombajna PC’’ i narzekam. Dodam ze na laptopie nie byl instalowany inny dodatkowy program oprócz tych co byly na początku i tej przeglądarki chrome. Proszę o rade

Wywal wszystkie aplikacje dostarczone przez Acer gry i inne bzdury one wszystkie działają w tle a naprawdę w nowym lapku jest tego pełno szczerze ci powiem ze miałem to samo lapek za ponad 3000 a chodził jak ruski czołg . Zrobiłem formata stery wgrałem z oficjalnej strony Toshiba i lapek ruszył , a naprawde aplikacji głupot było pełno jak kupiłem porazka .Teraz mam swięty spokoj i mam tylko to co ja chce a nir to co narzuca mi firma sprzedająca sprzęt .

http://tech.wp.pl/usun-te-programy-z-komputera-tylko-go-spowalniaja-6034887673901697a

tu sobie poczytaj taki mały artykuł 

Jest to dla mnie zaskoczenie gdyż np mój blaszak posiada 1 tb dysku, z czego na 4 partycjach prawie 80 % jest zajetych.Dodam ze ma ponad 3 lata bez formata. Podczas normalnej pracy potrafie mieć uruchomione kilkadziesiąt stron np z portalami spolecznosciami, do tego pare ksiazek po 300 stron w wordzie i prezentacje powerpoint gdy np robie cos na studia,a w tle ściąga sie cos z torrentow, konwertuje w winrarze jakas gra 20 gb i do tego konferencja na skype i bufferujacy sie film na jakiejsc stronce, o platformach steam, uplay i origin w zasobniku nie wspomne . I to bez jakiegokolwiek zająknięcia, a tu na laptopie już taki problem na starcie. SZOK. Ale ogólnie te zacinki na lapku sa dziwne bo nie zawiesza się sam windows tylko poszczególne aplikacje np nagle dostają bialego okna albo nie mozna nic w nich kliknać albo wpisać ale reszta windowsa działa poprawnie 

Tak jak pisałem wczesniej do nowych komputerów są wgrywane programy których naprawde nie potrzebujesz zobacz ile masz zajętego dusku na  partycji systemowej . Na ogół te programy są to prawdziwe kombajny czyli jeden robi wszystko a tych programów moze byc kilka i są uruchomione w tle przez co się zawieszają , są to programy nie jednokrotnie Demo , które z czasem trzeba wykupic lub usunąc . Jak była zainstalowana przeglądarka tez ma w sobie pełno róznych rozszezeń , nalezało by ją usunąc wgrac nową .Tak jak pisałem wcześniej wywal te programy co naprawdę ich nie uzywasz , pobrac program do czyszczenia i minimalizacji windowsa i powinno byc ok , ja od lat uzywam AVG PC Tuneup  i na prawdę komputer chodz mi szybko i się nie zawieszają zadne programy .

Dokładnie jak pisze norbi możesz mieć Office w wersji próbnej,nie wiadomo jakiego antywirusa,programy niby “optymalizujące” laptopa,a tak naprawdę go spowalniające.10 agentów aktualizacji działających w tle,itd.Zawaloną tym wszystkim pamięć ram.

Polecam Ci dorzucić do niego dysk SSD masz tam wolny slot na m.2 i już nie będzie takich problemów :wink:

No tak własnie te programy zwane agentami jak pisze Johny , gdy kupiłem lapka w Anglii tez miałem pełno tych programów zainstalowany system to windows10 home  poszedłem do sklepu kupiłem płytę z Windows10pro , no w Anglii to nie wydatek .Zrobiłem formata miałem czysty system stery pobrałem z strony producenta i programy tylko te co ja chcę , naprawdę to całkiem inny Laptop się zrobił , tak to mi co chwilę coś wyskakiwało nawet wyłączenie programów i odinstalowanie pomagało tylko w kilku procentach.No cóz reklamuje sią jak mozna to wgrywają głupoty do komputerów przez co są nie co tańsze .

Po zakupie nowego laptopa zwykle aktualizuje się windows i niektóre program zainstalowane przez producenta. Trzeba poczekać aż się zaktualizują.

Przy zakupie dysku ssd najlepiej postawić system od nowa.