Słaby obraz w TV LED

“Zamienił stryjek siekierkę na kijek” …jak miałem Philipsa 29 z płaskim ekranem crt… to obraz był kryształ(mam dekoder cyfrowy z dialogu) …kupiłem Samsunga LED i…obraz jest jak rozmagnesowana taśma VHS…o co tu chodzi? czy tylko o marketing? 65432511.jpg

Primo - inne proporcje ekranu - może być taki “efekt”, że coś jest rozciągnięte / rozmyte czasem.

Secundo - sprawdź ustawienia obrazu w telewizorze - może masz coś nawalone.

Tercio - jeśli obraz jest bardzo słaby, udaj się do Twojego dostawcy telewizji i niech technika wyślą - może coś jest na rzeczy innego.

A ja idę o zakład że oglądasz programy w SD, bo niestety HD w polsce to dalej rarytas a SD na takich LCDekach wygląda jak rozmazana kupa ^^

Przywrócić ustawienia fabryczne obrazu :wink: Najszybciej to winna jakości odbieranej telewizji :wink:

Trochę poczytałem w necie i dowiedziałem się że sygnał cyfrowy albo jest dobry albo go nie ma wcale …byłem u operatora i sygnał jest cyfrowy.Telewizor ustawiałem na różne sposoby …włącznie z ustawieniami fabrycznymi …nic to nie daje.

Chodziłem po kumplach którzy mają innych operatorów i mają taki obraz jak ja. Po prostu LCD nie dorównuje CTR.

http://www.ekspert.pl/p/Tv-kineskopowe- … lazma-6669

Winne jest skalowanie, które w zależności od użytego chip`a daje słaby, średni lub dobry wynik (dodatkowo przy cyfrowym sygnale obraz zawiera artefakty po kompresji które słabe układy skalujące nie potrafią dobrze przetworzyć i robi się kaszanka)… nie ma się co łudzić, obraz SD najlepiej będzie wyglądał na dobrej bańce, na moim starym 29" Sama obraz zarówno z kompa jak i cyfry nie do pobicia przez żadne płaskie wynalazki (niestety tenże wyzionął ducha ale już mam fajnego bańkowego panorama 32" na oku),

p.s.

marketing zrobił swoje, ludzie uwierzyli w cuda na kiju, kanałów HD jak na lekarstwo a do tego najczęściej w płatnych pakietach, jedyny plus płaskich telewizorów to minimalne zapchanie pokoju niemal niezależnie od przekątnej,

p.s. 2

śmieszy mnie też brak PiP`u w modelach z wyższej półki, bo podobno skomplikowane, bo trzeba dwa tunery bo bla bla bla… tylko czemu mój CRT to miał i na dodatek w kilku wersjach (kto miał wie że przydatna rzecz)

A przez co podłączasz dekoder? Jeśli po SCART to to może być przyczyną problemu. Jak u Ciebie wygląda sprawa z DVB-T?

“witek-pl”…powiem ci,że jesteś pierwszym który tak jak ja widzi te wady w LCDkach…poruszałem ten temat na różnych forach i nie tylko to wszyscy rzucali się na mnie jak rekiny na krew…że jak to że LCD to super hiper obraz kryształ itd.

Ja niestety miałem chyba chwilowe zaćmienie umysłowe i uległem tej modzie! Dla mnie LCD ma przewagę tylko i wyłącznie w :

wielkości zajmowanego miejsca(gdybym mieszkał w kontenerze albo w piwnicy to może miało by to dla mnie znaczenie,ale mieszkam w normalnym mieszkaniu i ta zaleta nie ma dla mnie żadnego znaczenia!!)druga przewaga to mniejszy pobór prądu:dla mnie nie ma znaczenia!..nie zauważyłem zbyt wielkiej różnicy w rachunkach.

Jest jeszcze kilka drobnych przewag np.że teraz mogę puszczać filmy zamiast z DVD to z pendrive…co też aż tak nie przeszkadzało z DVD.

PS.

Jeżeli operator nadawałby zły sygnał to i na CRT było by to widać a tak nie jest…na CRT kryształ a na LCD …kicha!

Dodane 17.08.2012 (Pt) 14:27

Pierwsze moje podłączenie było przez euro złącze …ale potem kupiłem przewód HDMI…i wcale nie jest dużo lepiej może trochę!

Dodane 17.08.2012 (Pt) 14:29

Jest to nowy tv więc ma te DVB-T a co do operatora to się nie znam i nie wiem.

Podłącz dekoder po HDMI, o ile masz taką możliwość. Jeśli nie masz, to postaraj się go wymienić na taki z HDMI.

W dekoderze ustaw proporcje obrazu na 16:9. W telewizorze tak, by obraz miał naturalne proporcje i w przypadku programów niepanoramicznych - czarne pionowe pasy po bokach, tak samo jak na telewizorze kineskopowym przy programach panoramicznych miałeś poziome czarne pasy z dołu i u góry.

Już to wszystko przerobiłem…żadnej poprawy!!

To, że ma to wiem, ale czy próbowałeś?

DVB-T? Nie wiem jak to się robi ?..jak mam operatora z telefonii Dialog …włączyłem kabel do dekodera i wszystko.

Chodzi mi o sprawdzenie obrazu z innego źródła, bo ja nie korzystam z usług żadnego operatora i na obraz z naziemnej cyfrówki nie narzekam, a TVP 1 HD wygląda wręcz rewelacyjnie (posiadam Samsunga LE37C650). A jak wygląda obraz z plików wideo SD z pendrive’a? Twój telewizor nawet nie posiada rozdzielczości Full HD i do tego to tylko 32" więc problemów ze skalowaniem nie powinno być.

Do odbioru DVB-T podpina się zwykłą antenę do naziemnej telewizji.

No jeszcze nie próbowałem bo na razie nie mam takiej anteny.Co do rozdzielczości no to nie wiem bo mój stary TV miał tylko 640X480 a obraz z tego samego źródła był idealny?

Jeśli masz taką możliwość to chętnie zobaczyłbym na zdjęciu jakość obrazu na Twoim TV.

Dodane 17.08.2012 (Pt) 16:09

Możliwość jest tylko moja komórka ma zaledwie 2mp i myślę że to nic nie da.

Żałuje że przed oddaniem mojego starego TV nie zrobiłem zdjęć porównawczych…było by widać różnicę nawet na 2mp.

Można by powiedzieć że podobnie wygląda…jak by rozmyty a jak są ruchome obrazy to przy ruchu np.postaci ta ostrość ucieka.

Jedynie co mogę poradzić to tak jak wspomniałem wcześniej: trzeba sprawdzić jakość obrazu z innego źródła (konsola, film z USB, DVB-T, PC), bo wydaje mi się, że problem może leżeć po stronie dekodera.