Słaby odbiór internetu w drugim pokoju. Co zrobić, żeby było lepiej?

Na moim mieszkaniu mam podłączony internet do UPC, który jest moim dostawcą internetowym. Modem od internetu mam schowany w szafce w ścianie tak jak widać na poniższym zdjęciu. Po zamknięciu tej szafki obok stoi blisko zwykła szafka na buty. Dostęp do internetu bez problemowo mam w pokoju obok, w kuchni i w łazience. Natomiast jak wejdę do drugiego pokoju to mam kiepski dostęp do internetu. W tym drugim pokoju miewam sytuację takie, że podczas korzystanie z sieci internetowej np. przeglądanie stron www czy oglądanie filmików na youtube potrafi mi wyskoczyć napis na ekranie laptopa „Brak połączenia z siecią” lub „Brak dostępu do internetu”. Muszę wtedy przechodzić z laptopem do pokoju innego czy do kuchni gdzie mam lepszy zasięg.

Trochę mnie to zaczyna denerwować bo często mam tak, że podczas korzystania z internetu potrafi mnie w tym jednym tylko pokoju rozłączyć całkiem lub utracić połączenie z siecią.

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć mi jak temu zaradzić by miał w całym mieszkaniu dobry dostęp do internetu ? Żeby mi takie rzeczy się nie działy jak napisałem powyżej ?
Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

  • zainstalować w mieszkaniu dodatkowy hotspot
  • nie zasłaniać szafki z urządzeniami do netu innymi meblami. Nie dość, że masz to wszystko zabudowane i zamykane drzwiczkami to jeszcze to zasłaniasz meblami i masz potem pretensje że wifi źle działa.

@sidkwa Podobno można też zrobić to po kablu w jakiś sposób. Że w tej szafce ze zdjęcia mojego Pan z UPC przełącza mi internet tak, żebym miał do niego dostęp w gniazdku w pokoju tam gdzie mam gniazdka RTV też jest miejsce na internet. Kabel podpinam do laptopa i do tego gniazdka i podobno ma działać. Tylko, że w UPC mi powiedzieli, że nie mają niczego takiego tylko mają Buster. A ja właśnie bym chciał bez dodatkowych urządzeń. Czy da się tak ?

Nie da się tak.

Najlepiej postaw router na mebel bezpośrednio, to już powinno znacząco poprawić zasięg. Metalowa szafka bardzo tłumi Wi-Fi. Poza tym ten router z wewnętrzną anteną nie należy do demonów zasięgu.

Kiepski pomysł z tą szafką. Jeśli Ci zależy na tym, aby to było w szafce, zaopatrz się jednak w Buster. Nie masz innej możliwości, niż szafka?

Można. Pewnie chodzi ci o Power Line Connector. Upc ma to w swojej ofercie i nazywają to Internet Booster. Zamiast dodatkowych kabli wykorzystanie tych którymi jest przesyłany prąd elektryczny. Ale to też wymaga dodatkowych urządzeń.

Najprostsze rozwiązanie.
Zainstaluj w mieszkaniu wzmacniacz sygnału wifi.
U mnie wzmacniacz TP-LINK TL WA850RE (skuteczny, przyzwoita cena) rozwiązał problem sygnału…

*Najgorsze rozwiązanie
No chyba, że masz neostradę do 10 Mbps i nie zależy ci na stabilności działania.

W takim razie najlepszym rozwiązaniem byłoby dokupienie kolejnego routera/access pointa i podłączenie go po kablu do obecnego urządzenia.

A jeśli ten router co mam w szafce na zdjęciu moim dam w pokoju, w którym mam telewizor i tam podepnę ten router to gniazdka na internet, natomiast sam ten router będzie stał na półce pod telewizorem to będzie dobry wtedy sygnał internetu w całym mieszkaniu ? czy też może być problem ? Czy może zrezygnować z tego routera co mam teraz i kupić sobie taki bardzo dobry router jakiś, który też będzie stał na meblu pod telewizorem na półce ? - Jeśli bym się decydował na zakup nowego routera to jeśli chodzi o kolor to interesował by mnie czarny. Czy ktoś może mi coś doradzić sensownego i dobrego ?

Możesz sprawdzić, jaki sygnał będzie wtedy. Szafka niestety to izolacja dla sygnału. A mając na meblach router, nie jak do tej pory, sygnał z pewnością będzie dobry.

Modem musi być podłączony do sieci przez kabel koncentryczny (antentowy), nie przez skrętkę.
Jeśli masz takie gniazdko w pokoju i odbierasz z niego telewizję UPC to podłączenie tam
modemu powinno działać.

Nie da się wykorzystać innego routera/modemu, musisz mieć ten od operatora.

@Domker A jaki będzie dobry router, który będzie demonem zasięgu ?

A jakbym sobie kupił Access Point jaki kolwiek i połozył.go w tym pokoju, w którym mam słaby zasięg internetu to wtedy będzie ten Access Ponit otrzymywał sygnał od tego modemu, który ukryty jest w metalowej szafce ze zdjęcia ?

Jak połączysz oba kablem ethernetowym to tak.

@MatX1 A jak tylko połącze ten Access Point z laptopem i z gniazdkiem internetowym w tym pokoju ? To będę miał dobry sygnał internetu w tym laptopie ?

Jeśli gniazdko jest połączone z routerem UPC to podłączając tam przewodowo AP i bezprzewodowo laptopa do AP wszystko będzie działać.