Słaby sygnał, lub całkowity brak

Witam~! Mam laptopa Toshiba A300 i chciałbym dobrać do niego coś, co pozwoliłoby odbierać internet. Tam gdzie mieszkam stoi obok siebie kilka bloków, gdzie sygnał jest słaby, lub nie ma go wcale. W związku z tym, chciałbym uzyskać pomoc w tym zakresie. Chodzi mi o to czy jeżeli dokupię antenę na usb (jakis model Edimax) to poprawi mi to jakość połączenia? Antena zewnętrzna odpada, jak również podłączenie na kabel. Dodam, że nadajnik znajduje się ok 150m od mojego miejsca zamieszkania, lecz mimo to przy najlepszym/najsilniejszym sygnale pokazuje mi max 2 “kreski” :frowning:

Ewentualnie, co proponujecie w celu uzyskania lepszego połączenia?

Postaraj się napisać troszkę bardziej zrozumiale,jaki dostawca internetu,czy w domu masz ruter,w jaki sposób odbierasz neta.

“Łapie” mi wzglednie 3 sieci: netgear, Pentagram i Resman, poza tym nie mam nic oprócz standardowej karty sieciowej w laptopie

Heh to znaczy chcesz się podpiąć na lewusa do kogoś ? [-X

Zastanów się co piszesz i gdzie .

Dlaczego na lewusa :roll: (Nie znam się za bardzo na tym) Akurat Pentagram i Netgear jest bez zabezpieczeń, więc ogólnodostępne, natomiast Resman jest z kluczem dostepu, który posiadam, więc nie wiem dlaczego od razu jakieś zarzuty o “lewizne” mi inputujesz :wink:

Sądząc po Twojej wypowiedzi, nie są to hotspoty ogólnodostępne tylko prywatne sieci nie zabezpieczone.

Więc jak byś to nie nazwał to co chcesz zrobić to lewizna.

No to pojaśniłeś :wink: Więc przejdźmy do rzeczy: Chcę połączyć się z Resman-em ponieważ mam klucz dostepu, ale sygnał jest słabiutki, więc co powinienem zrobić, aby był silniejszy?

Teraz to inna rozmowa.

Możesz pożyczyć kartę wi-fi na usb i zobaczysz czy zasięg będzie lepszy czy nie.

Właśnie- czyli coś takiego (pierwsze-lepsze :wink:

http://www.allegro.pl/item754145249_kar … t_wwa.html byłoby pomocne?

Proponuje coś takiego http://www.allegro.pl/item753504675_edi … l_usb.html

O tym modelu myślałem, ponieważ słyszałem/czytałem wiele pozytywnych opinii na jego temat. Kwestią jest czy w znaczący sposób poprawi on siłę sygnału :roll:

W opisie jest wskazane, że “prędkość połączenia do 54Mbps” - tyle wskazuje mi obecnie :slight_smile:

Nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Ten edimax przyjdzie z przedłużaczem USB - posprawdzasz, pojeździsz anteną na boki. Wszystko zależy od Twojego szczęścia, jak sygnał przechodzi. Jak Ci będzie bardzo zależeć, to zawsze możesz wystawić antenę za okno.