Słaby sygnał w połączeniu między budynkami wifi

Witam mam problem z połączeniem internetowym w jednym z budynków . Chciałbym w jakiś sposób wzmocnić sygnał w drugim budynku. Sytuacja wygląda tak jak na obrazku.

Nie wiem czy dokupić drugą antenę, router czy jak to zrobić ? Proszę o Wasze rady. :slight_smile:

http://zapodaj.net/ed5e05ddb824.jpg.html

To, że w ogóle działa Ci to w takiej konfiguracji to niezłe osiągnięcie. Żelazna zasada tworzenia stabilnych i wydajnych połączeń radiowych WiFi - między antenami MUSI być kontakt optyczny.

Adam47a , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dotyczy jedynie mostów radiowych i połączeń klienckich budowanych w przestarzałej technologi 2,4 GHz z wyłączeniem sieci wewnętrznych( domowych/biurowych) opartych na routerach radiowych.

(Wyższy dom) Antena odbiorcza --> Router --> AP ---------------------->(Niższy dom) APC–> Router

Domy łączysz za pomocą mostu radiowego - dwa urządzenia radiowe jeśli w technologii 2,4 GHz to np. NanoStation 2 Loco w drugim domu dokłasz router radiowy lub AP w zależności od potrzeb.

To spróbuj zrobić jakieś stabilne i niezawodne połączenie w IEEE802.11a jak stoi Ci chociaż jedno drzewo na drodze :wink:

Powodzenia życzę.

To spróbuj dowiedzieć się co to jest np. Osbridge 5Gi HP lub Osbridge 5NXi, polaryzacja, zawężenie kanału radiowego itp. a potem cokolwiek kwestionuj. Powodzenia życzę.

Buduję i serewisuję takie połączenia na potrzeby min. monitoringu przemysłowego w różnych lokalizacjach i drzewo na torze radiowym nie musi być problemem.

A ja nie buduję na Osbridge-u. Trzymam się pewnych zasad, doświadczenia zebranego w ciągu 7 lat pracy z WLAN-em i nic nie muszę serwisować :smiley:

Ponieważ pewnie poprawiając po takich jak Ty ja muszę to robić :stuck_out_tongue:

Trzymaj się zasad dalej przez kolejne 7 lat… nie buduj na Osbridgu… będzie więcej roboty dla mnie.

![-o<

A co był było gdybym kupił coś takiego http://allegro.pl/najmocniejsza-antena-aktywna-19dbi-10m-usb-do-9km-i1348804737.html umieścił w drugim budynku skierował na router i podłączył kablem usb do laptopa (w drugim budynku nie jest mi potrzebny internet bezprzewodowy) ?

Dodane 14.12.2010 (Wt) 13:08

Kontakt optyczny jest jeśli laptop znajduje się w pierwszym pomieszczeniu w 2 budynku. Gorzej jest w trzecim pomieszczeniu (2 ściany na drodze)