Słaby sygnał wi-fi na ubuntu 10.04

Posiadam laptopa ASUS A9RP i mam problem z wi-fi. Otóż chodzi o to, że sygnał na xp jest na maksa a na ubu jest na poziomie 30%. Odległość od rutera to jakieś 2 metry. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić. Z góry wielki dzięki za pomoc.

To może być wina sterownika, pokaż wynik polecenia:

lspci | egrep -e '(Network|network)'

Tak poza tym siła sygnału w czymś przeszkadza? Teraz nie mam dostępu do swojego rutera ale z tego co pamiętam to mi pokazuje poziom sygnału na podobnym poziomie 30 - 40% i gdy wychodzę czasami na ławkę przed blok (ok. 10 -15m a mieszkam na 3 piętrze) sygnał się nie urywa a internet chodzi bez problemów, nie spowalnia itp. Siła sygnału może być po prostu przekłamana :wink:

Pozdrawiam!

Nie przeszkadza, prędkość jest w porządku.

Hmm w lspci nie widzę tej karty, to jest karta wbudowana w laptop czy podpinana pod USB? Moim zdaniem siła sygnału jest przekłamana, zainstaluj może program Wifi Radar, Wireless Assistant i nim sprawdź lub Aircrack-ng też powinien pokazać lepiej siłę sygnału.

To jest sens zawracać sobie tym głowę skoro wszystko działa?

Pozdrawiam!

Jest to karta wbudowana, w sumie mógłbym nie zawracać sobie głowy ale po przeszukaniu google widzę, że nie jestem sam i nigdzie nie widzę skutecznego rozwiązania także to tak z czystej ciekawości. Dodam jeszcze, że dioda wi-fi się nie świeci i nie mogę jej włączyć kombinacją klawiszy natomiast wszystkie pozostałe głośność, jasność działają.

Sprawdź jeszcze powyższe programy ale to może być też wina sterownika jeśli istnieje jakiś alternatywny może byłby lepszy ale takie sterowniki często trzeba kompilować ręcznie.

Pozdrawiam!

Ok ale chyba dam sobie jednak z tym spokój. Dzięki za pomoc.