Słaby sygnał wi-fi na ubuntu 10.04

(Maciej654) #1

Posiadam laptopa ASUS A9RP i mam problem z wi-fi. Otóż chodzi o to, że sygnał na xp jest na maksa a na ubu jest na poziomie 30%. Odległość od rutera to jakieś 2 metry. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić. Z góry wielki dzięki za pomoc.

(roobal) #2

To może być wina sterownika, pokaż wynik polecenia:

lspci | egrep -e '(Network|network)'

Tak poza tym siła sygnału w czymś przeszkadza? Teraz nie mam dostępu do swojego rutera ale z tego co pamiętam to mi pokazuje poziom sygnału na podobnym poziomie 30 - 40% i gdy wychodzę czasami na ławkę przed blok (ok. 10 -15m a mieszkam na 3 piętrze) sygnał się nie urywa a internet chodzi bez problemów, nie spowalnia itp. Siła sygnału może być po prostu przekłamana :wink:

Pozdrawiam!

(Maciej654) #3

Nie przeszkadza, prędkość jest w porządku.

(roobal) #4

Hmm w lspci nie widzę tej karty, to jest karta wbudowana w laptop czy podpinana pod USB? Moim zdaniem siła sygnału jest przekłamana, zainstaluj może program Wifi Radar, Wireless Assistant i nim sprawdź lub Aircrack-ng też powinien pokazać lepiej siłę sygnału.

To jest sens zawracać sobie tym głowę skoro wszystko działa?

Pozdrawiam!

(Maciej654) #5

Jest to karta wbudowana, w sumie mógłbym nie zawracać sobie głowy ale po przeszukaniu google widzę, że nie jestem sam i nigdzie nie widzę skutecznego rozwiązania także to tak z czystej ciekawości. Dodam jeszcze, że dioda wi-fi się nie świeci i nie mogę jej włączyć kombinacją klawiszy natomiast wszystkie pozostałe głośność, jasność działają.

(roobal) #6

Sprawdź jeszcze powyższe programy ale to może być też wina sterownika jeśli istnieje jakiś alternatywny może byłby lepszy ale takie sterowniki często trzeba kompilować ręcznie.

Pozdrawiam!

(Maciej654) #7

Ok ale chyba dam sobie jednak z tym spokój. Dzięki za pomoc.