Słaby sygnał WI-FI

Siemka komputer na parterze wifi na pierwszym pietrze , na telefonie mam 110mbs na speedtescie na kompie max 30 ledwo ledwo, kupiłem właśnie majac nadzieje ze bedzie dobrze lecz dupa

router gt ac 5300

image

pod kabel jak podłącze to tez jest 110 :smiley:

jakaś porada co zmienić w windowsie z ta karta ? czy cus w routerze ?

A dlaczego miało by być dobrze? Na telefonie masz więcej, bo anteny nie są zasłonięte metalową obudową, są wyżej, bo trzymasz pewnie w ręku i nie dostają zakłóceń od zasilacza i innych podzespołów.

Sprawdź czy jak zmienisz położenie komputera, przekręcając obudowę w prawo, na odwrót itp, będzie dobrze, jeśli tak, to pozostaje dokupić antenki na kablu, albo jakieś kierunkowe.

A najlepiej podłączyć kablem.

kur anteny to ma wieksze niz telefon :smiley: , 🔧 How to SPEED UP your Internet! Boost Download Speeds, Lower Ping, Fix Lag on Wired and WiFi EASY - YouTube odwalilem to i w ustawieniach adaptera pozmienialem wszystko na 5g i z 30 mb predkosci

wskoczylo ladnie :stuck_out_tongue:

jakby ktos mial jeszcze jakies sztuczki to prosze podac :smiley:

Na poprawnym zasięgu 2.4 wyciąga się do 300, 5GHz kupuje się, żeby albo pozbyć się zakłóceń od sąsiadów, albo wyciągnąć powyżej 500.

Wielkość anten niema znaczenia, większe, nie znaczy lepsze. W komputerze przede wszystkim są z jednej strony zasłonięte blachą, po drugie, zwykle są gdzieś z tyłu i nie są kierunkowe, tylko dookólne, więc część energii rozchodzi się bez potrzeby w inne strony.

Musisz opcje w sterowniku tej karty zoptymalizować oraz na routerze. Na początek włączył bym w tym wynalazku tylko 2.4GHz (najlepsza penetracja przez mury ) i jeszcze .
Zainstalowałeś najnowszy sterownik sprzed 2 tygodni?
Przykładowo powinieneś zmienić takie opcje:

  1. Disable Power Saving Functions: Control Panel >> Hardware and Sound >> Power Option >> Set the High Performance and apply to default settings.

  2. Check the Change Plan Settings and change the Advanced Power Settings >> Wireless Adapter >> Power Saving Mode and make sure both on Battery and Plugged in are set to maximum performance.

  3. Check the Adapater configurations: Device Manager >> Network Adapters >> The Intel® Dual Band Wireless-AC 3160 and right click on it and select Properties.

  4. Once you are in Properties, select the advanced tab and from the options, select the value of U-APSD support to Disabled.

  5. Check the value of Transmit Power and make sure it is set to 5. Highest.

  6. Set the Wireless Mode to 802.11 a/b/g (Choose the wireless mode according to the support mode of your router).

  7. Set the Preferred Band to Prefer 2.4GHz band.

  8. Set the HT Mode to HT Mode for 802.11n compatibility. VHT Mode is for 802.11ac compatibility.

  9. Set the 802.11n Channel Width for 2.4GHz to limited 20MHz.

  10. Set the value of Roaming Aggressiveness to Lowest.

  11. Set the value of Ad Hoc QoS Mode to WMM Disabled. :grinning:

Internet światłowód Inea symetryk 600Mb/s. Na TP-Link Archer AX55 V.1 , żebym nie wiem co w nim ustawiał i jak na wszystkich urządzeniach poza tymi co odbierały 5Ghz w standardzie AX ledwo 30-35Mb/s po wifi w obu pasmach, pietro nizej pod routerem, a przy routerze 60-65 Mb. Kupiłem Netgear RAX40 V.2 czyli na Broadcomie bo V.1 na Intelu i nagle te urządzenia, które miały 30-35Mb/s bez jakichs większych zaawansowanych ustawień na routerze 130-250Mb/s. Czyli wszystko co nie działa w standardzie AX i to z włączonym Smart Connect, a nie kazdo pasmo wi-fi oddzielnie. Może w Netgear pomogło Nu-MIMO czy MU-MIMO nie pamiętam jak się nazywa, którego wspomniany TP-Link w opcjach do włączenia nie miał.

Wnioski wyciągnijcie sami. TP-Linka po 3 miesiącach reklamuję w X-Kom jako rękojmia i zwrot gotówki.

Może to pomoże; Tp-Link AC750 RE200 Dual Band Wireless Extender

Czyli chcesz powiedzieć, że klient wydał ponad 3000 zł, aby mieć w całym domu internet o prędkości

Gruuuuubo.

Gdzie to takie wolne łącza są sprzedawane? Myślałem, że minimum to jakieś 10Mbit z Orange na wioskach gdzie jest bardzo stara infrastruktura / daleko centralka.

1 polubienie

Ja 12 lat miałem Neostrade i maks było 4Mb/s. Teraz od roku mam światłowód i nie wiem czy bedąc zmuszony mieszkać gdzie indziej i znów mieć wolne łącze czy psychicznie bym to zniósł. Do wygody człowiek szybciej się przyzwyczaja niż ma sam tego świadomośc :slight_smile: Potem dziwi się, że kto jeszcze jest w średniowieczu internetowym :slight_smile:

To jeszcze napisz, że to śmigało na kilku sprzętach i każdym pokoju Netflixa oglądali.

Nie bardzo, jedyna zaleta, to brak kabli. Innych brak. W stosunku do kabli i punktów dostępowych ma wyższy PING, generuje więcej zakłóceń, jest bardziej podatne na zakłócenia zewnętrzne, ma niższa przepustowość.

A 1Mbps, to wystarczyło wpiąć w gniazdka w domu kilka tańszych PowerLine i po temacie.

Zadne wzmacniacze nie byly potrzebne jak zamkne drzwi w pokojach to jest 60 jak jest otwarte


To rakieta, smart connect wylaczyc w routerze na bandzie 5g ustawic kanal 120+ , powylaczac wszystkie dodatki w wifi professional opcjach I smiga :heart:

A co w tym dziwnego? Wszelkie przeszkody mają wpływ, dlatego albo dajesz kablem AP, albo starasz się zapewnić jak najlepszą widoczność urządzeń.

I jeszcze o pozycji anten niezapomnij