Słaby wynik w 3DMark06 na Radeonie 5770 1GB

Witam. Dzisiaj postanowiłem zrobić test mojej karcie graficznej i włączyłem 3DMarka06. Oto specyfikacja sprzętu, który posiadam:

AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz

4GB DDR3 RAM

ATI Radeon HD 5770 1GB RAM

Windows 7 Ultimate 64 bit

A więc punktowo wyszło to tak: dokładnie 11566. Zaglądając do zestawienia gpu na benchmark.pl wychodzi na to, że moja karta powinna mieć ok. (nawet ponad) 15000 punktów. Co może być przyczyną utraty aż tylu punktów? Trochę mnie to martwi. Aha, wszystkie opcje grafiki ustawione na default, więc podejrzewam, że pomiar jest wiarygodny. Proszę o pomoc.

Jaka wersja 3D marka 06?

1.2.0. Zaktualizowałem stery Catalyst do 10.6 i jest teraz 15500 pkt. z kawałkiem. Ale w grach żadnej poprawy nie ma. No cóż, jeśli chodzi o 3Dmarka to wszystko wydaje się być w normie. Trochę zbyt pochopnie założyłem ten temat. Chyba można zamknąć temat. :wink:

To moim zdaniem i tak słabo patrząc na to, że testowałem swój starszy PC. Mam więcej punktów a sprzęt podobno gorszy.

Q9400 z oryginalnym zegarem 2.66 GHz

GTX260

4 GB ram

Na tych podzespołach mam ponad 16000. Sterowniki do karty stare, system przeinstalowywany dobry rok temu.

Teraz upewniłem się, że starszy nie znaczy gorszy :lol:

Lubicie grać w 3DMarki? Niezły gameplay jak dla mnie, świetna gra.

Nom, też tak sądzę. Tylko trochę głupie sterowanie. A poza tym, to co twoja cenna opinia wnosi do mojego tematu?

A to, żeby nie patrzeć na 3dmarki tylko grać, bo gry chodzą dobrze, czy tak?

Nie wiem, w czym tkwi problem. Temat jest o 3DMarku, a nie o grach, więc nadal nie rozumiem dlaczego o nich wspominasz. To, że na starych sterach było 11k pkt., a na nowych 15 to chyba nie jest przypadek. Wcześniej napisałem, że w grach żadnej poprawy nie ma, ale teraz sprawdziłem więcej gier i jednak nieznaczna poprawa się pojawiła. W każdym razie problem został zażegnany i pozostaje mi tylko podziękować za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam. :wink: