Słaby zasięg i rozłaczanie internetu. livebox

przeisadlem sie niedawno z laptopa na komputer stacjonarny, kupilem karte pci tp-link wn350gd z oryginalna antenka 10cm po zainstalowaniu zasieg byl na 2-3 kreski (na 5) wiec myslalem ze nie jest zle (laptop mial troche lepszy zasieg chodz stal 1,5 metra wyzej niz livebox który stoi jakies 7 metrów za dwoma ścianami) jednak mylilem sie bo od czasu do czasu zasieg spada na 1 kreske a czasami z 2 kresek poprostu traci zasieg na chwile po czym znowu sie pojawia na 2 kreski na moj chlopski rozum to dziwne bo wszystko stoi w miejscu jedynie moze ktos przejsc i drzwi otworzyc. kupilem kolejna antenke za 40 zl 45 cm i ani zasieg ani problem z rozlaczaniem sie nie rozwiazal. co robic? myslelem na kupnem przedluzacza zeby antenke wystawic na przedpokoj ale czy warto inwestowac skoro na laptopach dzialalo przez 3 lata bez najmniejszego problemu?

Tylko że komputer stacjonarny stoi pewnie na ziemi, , tyłem do ściany, okrążony biurkiem z metalu albo z drewna (jedno i drugie przeszkadza dochodzeniu fali z Liveboxa). Podobny problem był u mojego brata - wystarczyło postawić skrzynkę na biurku lekko odwróconą tyłem w kierunku drzwi (żeby nie stało do ściany) i zasięg z 35% skoczył do 87-95%. Zakup przedłużacza i wystawienie anteny do przedpokoju powinno pomoc. Możesz testowo postawić kompa w przedpokoju i tak podłączyć i sprawdzić różnice - wyeliminujesz zbędny zakup gdyby nie pomogło, ale na moje pomoże :wink:

komputer na ziemi antenka skierowany mniej wiecej na kierunek liveboxa ale w sumie bez zmian bo tez lubi rozlaczyc od czasu do czasu. czy to mozliwe ze taka duza antena i karta ma duzo mniejszy zasieg niz laptop?

jaki to livebox 1 czy 2 bo jak ten nowszy to może lepiej kupić kartę w standardzie N pod USB z antenką i do tego jakaś przedłużkę USB jak ten starszy livebox to spróbuj go skonfigurować tak aby nadawał tylko w standardzie G i tak samo możesz ustawić w właściwościach karty (miałem kiedyś tak że wifi szło na zmianę raz w b raz w g i zasięg zanikał) jak to nic nie da to pozostaje ci ta przedłużka do antenki albo jeszcze ustawić w innym miejscu PC albo liveboxa ,1metr może nawet poprawić sytuację :slight_smile:

livebox chyba 1 z tego co wyczytalem? a jak zmieniac te standardy?

wchodzisz w PC w menadżer urządzeń szukasz swojej bezprzewodowej karty TP-Link i dajesz właściwości a potem zaawansowane i tam jak jest możliwość ustawienia samego g to ustaw.

starszy livebox wygląda tak

images?q=tbn:ANd9GcSKw1v1EmIGvpLlxaRUYZnSbRzd1A0fhxLf6rDHJSxJBRt-R2dv9Q

stosuje sie do wskazówek wyżej ale w zakladce zaawansowane nic nie moge znalezc takiego, mam windowsa 7, dla pewnosci przed chwila jeszcze zainstalowalem nowe sterowniki ze strony producenta

A próbowałeś tak jak Ci mówiłem przenieść stację dysków w inne miejsce? Widzę że ludzie są skłonni zrobić najdziwniejsze rzeczy w ustawieniach i systemie, ale tak ewidentną rzecz jak przesunięcie kompa bliżej routera celem ustalenia czy jest potrzebny przedłużacz do antenki to już nie. Aha - jeżeli masz Liveboxa 1.0 to one same z siebie były raczej kiepskiej jakości i problemy z nim opisywałem już w innych postach. Jak będzie Ci się kończyła umowa z TP a będziesz chciał u nich zostać to zażądaj wymiany na tego nowego 2.0.

wracajac z roboty do domu nie chce mi sie ani przestawiac pc ani meczyc z rozlaczajacym sie internetem, za tydzien bede mial mozliwosc podlaczyc router jakis normalny ktory koledze dobrze slozyl wiec nie chce juz wiecej inwestowac, pytalem wyzej o te standardy jak je zmienic na win7

spychool1 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

wejdź w ustawienia liveboxa poprzez wpisanie w przeglądarce internetowej adresu 192.168.1.1 hasło i login to admin

następnie w menu u góry wybierz sieć bezprzewodowa i tam będzie potem możliwość zmiany kanału i wyboru trybu to ustaw tylko g wątpię żeby to coś dało ale możesz zobaczyć.

Nie no jasne-Twój internet-Twoja sprawa, ale jak szukasz pomocy i dostajesz rady, a następnie sprawdzasz tylko te które chce Ci się sprawdzić to nie dziw się że problem jest nadal nierozwiązany. Skoro czekanie tydzień nie jest dla Ciebie problemem to dla nas wszystkich tutaj tym bardziej! Pamiętaj tylko że router z mocniejszym sygnałem może zapewnić Ci internet ale dalej nie powie dlaczego są problemy z zasięgiem i czy instalacja przedłużacza do anteny rozwiąże Twój problem, ale co kto lubi…

spoko mam przestawić biurko z komputerem na cały dzień na korytarz lub do jadalni, oczywiście zrobię to ale w ostateczności. Rozłączanie neta co parę godzin nie jest aż tak upierdliwe, ale denerwuje kiedy akurat siedzę przy komputerze. W ostatnich kilku dniach kiedy miałem dużo czasu zauważyłem ze internet w ciągu dnia rozłączy się raz na powiedzmy 3 godziny (mniej więcej) wieczorem co 10 minut więc to też musi mieć jakieś znaczenie a zasięg waha się od 1 do 3 kresek na 5. Co do tych standardów zmieniłem tak jak napisali wyżej ale tak jak pisał djosdanielos nic to nie dało. A kolega wyżej jak nie chce pomagać niech nie pisze nie na temat i nie traci swojego czasu pisząc i mojego kiedy czytam, zrobiłem przemeblowanie w pokoju do liveboxa 2 ściany i 6 metrów. Laptopy w całym domu z dobrym zasięgiem bez żadnych problemów cały czas.

Hmmm… a wróćmy do podstawowego pytania - podaj konfigurację stacjonarki i model karty sieciowej? I koniecznie jaką masz wersję sterownika. Już Ci mówię o co chodzi - mój brat miał problemy z zasięgiem jak już pisałem i odpowiednie ustawienie kompa pomogło, ale poprawa sygnału przyszła też ze zaktualizowanymi sterownikami do karty sieciowej i bardzo dobrze wpłynęło to na stabilność połączenia (oczywiście nie muszę wspominać że STANDARDOWY STEROWNIK WINDOWS DLA BEZPRZEWODOWYCH KART SIECIOWYCH to ZUOOOOOOOOOOOOO :] ).

tp-link wn350gd (albo bez d, pudelka nie mam a instrukcje do obu są takie same) wersja sterownika 8.0.0.258 z 2009-11-06 w tej chwili wszyscy w domu śpią jedyne włączone urządzenie to mój komputer i lodówka która nie stoi na drodze sygnału a zasięg waha się od 1-3/5 jak zawsze

Zakładam że masz wersję GD bo do wersji G nie ma nowszego sterownika niż z roku 2008 (patrzyłem na stronie producenta) a że masz z 2009 to znaczy że masz wersję GD.

http://www.tp-link.com/pl/support/download.asp?a=1&m=TL-WN350GD

ściągnij najnowsze drivery i zainstaluj.