Słaby zasięg w mieszkaniu na parterze w bloku. Jak poprawić zasięg?

Witam

Wczoraj przeprowadziłem się do mieszkania na parterze w bloku czteropiętrowym który mieści się parę kilometrów od centrum miasta. W mieszkaniu tym mam problem z zasięgiem, gdy rozmawiam ja drugą osobę słyszę poprawnie lecz osoba po drugiej osobie słyszy mnie co drugie słowo i słyszy zakłócenia. Internet mobilny w mieszkaniu nie działa wcale, na testach prędkości pokazuje mi że mam 1 Mbps pobierania i 0.2 Mbps wysyłania. Gdy wychodzę na balkon internet działa trochę lepiej lecz nadal nie tak jak powinien. Dodam że w tej chwili mój blok jest w trakcie ocieplania i przed balkonem są porozstawiane metalowe ruzsztowania. Mój telefon to samsung galaxy M51, a kartę mam z sieci Orange. Zrobiłem również test, kupiłem starter z play, plusa i t-mobile i sprawdziłem czy internet i zasięg się polepszy. Na każdej karcie internet i zasięg jest taki sam czyli jest tylko wtedy gdy wyjdę na balkon. Mogę w jakiś sposób zwiększyć zasięg sieci w mieszkaniu? Z góry dziękuję za pomoc

Twój operator obsługuje Wifi Calling?

Obsługuje, lecz na razie nie mam internetu podlaczonego w mieszkaniu i jestem zmuszony korzystać z internetu mobilnego

To jedyne rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy.

Musiałbyś poszukać w google coś o zewnętrznych antenach gsm, lte.

Balkon jest zasłaniany przez rusztowania czy na razie robią na „płasko” przy oknach a balkony później?

Ruzsztowania są postawione dookoła całego bloku, od parteru do ostatniego piętra a na wszystkich balkonach są położone folie i na okna również zostały nałożone folie

@anon93960605 a czy to jest legalne?

Z repeaterami gsm to trzeba być ostrożnym bo sa aktywne i mogą zakłócić działanie innych komórek, ponoć czasem i własnej ale antena? To na kablu.
Jest coś takiego co nazywają oddychaniem komórek. Polega to na tym że wraz ze wzrostem liczby podłączonych do nadajnika urządzeń zmniejsza się jego efektywny zasięg.
P.S. W ramach dogrywki. Miałem rok temu ocieplany budynek. Dokładnie to samo co u ciebie. Nie zauważyłem różnicy ale nadajnik jest na dachu budynku więc nie jestem w stanie stwierdzić czy to rusztowanie działało jak klatka Faradaya.

Ogólnie zasięg na parterze bywa słaby, znam z praktyki (kawałek od nadajnika, parter, niecka skarpa z drzewami), tematu nie ugryziesz. Może jak zdejmą rusztowania, to wystarczy stać przy oknie. :wink:

Lub iść w niekorzystną ofertę internetu kablowego (np. infrastruktura tak stara, że nie da się więcej niż 10 Mbps i może jeszcze w technologi „DSL”) jak gdzie indziej działa spoko „wi-fi calling”.