Słaby zasieg Wi-Fi

Zakupiłem niedawno router. Jest to NetgearJWNR2000. Rzekomo ma daleki zasięg. Gdy miałem router pod biurkiem, bez problemowo działały wszystkie urządzenia WiFi, z pełnym 100% zasięgiem, jednak docelowe miejsce routera to poddasze-jednak gdy router jest tam zasięg w moim pokoju to 25-50% nigdy więcej, przecz co net bardziej muli. Dodam, że mój pokój jest to miejsce najbardziej oddalone od routera w całym domu. Co mozna zrobić by polepszyć zasięg WiFi?

Dokup antenę zewnętrzną np:

http://www.elmark.com.pl/products/produ … php?id=231

pierwsza na liście - 89,00 zł netto

Spróbuj poprzestawiać kanały w routerze :slight_smile: jeśli widzisz w sieci inne routery to postaraj się ustawić tak kanał aby był odstęp co najmniej o 4 kanały jeśli to możliwe, w ten sposób możesz zwiększyć zasięg o kilkanaście procent :slight_smile:

Z tego co się wiem router ma system antenowy pod obudową. Próbowałeś go rozkręcić, czy da radę podpiąć antenę zewnętrzną? Jeżeli nie da rady najlepiej zmienić miejsce położenia routera w domu. Z reguły anteny wewnętrzne mają zasięg 360 st. w poziomie a 3-15 st. w pionie. Wiesz co to oznacza?

Lepszy zasięg jest wtedy, gdy router i komputer znajduję się w tej samej linii poziomej. Poza tym im więcej ścian na drodze sygnału tym ów sygnał jest słabszy. Najbardziej tłumiącym sygnał jest strop który dzieli piętra, ale i ściany z żel-betu.

Spróbuj ustawić router w innym miejscu i w innej pozycji, przekręcić go tak aby poziom był pionem lub o inny kąt:-)

Największym zakłóceniem dla sygnalu sa ściany. Najlepszym wyjściem będzie przeniesienie routera na dół. Probowaliście jakichś anten domowej roboty? Daje to jakieś efekty?

Można kupić antenę do routera za niewielkie pieniądze i problem zniknie.