Słaby zasięg WiFi na jednym z laptopów

Witam :wink: Mam problem z zasięgiem WiFi. W pokoju, w którym znajduje się router, internet działa, niestety gdy wezmę laptopa do innych pokoji to o połączeniu z internetem nie ma mowy. Oddałem lapka do serwisu, wymienili mi kartę sieciową na inną i mówili, że teraz działa. Gdy sprawdziłem to w domu, okazało się, że najpierw jest problem wgl z połączeniem z routerem, kiedy komputer znajduje się przy nim. Jak uda się już połączyć to czasem strony internetowe ładują się z 15 minut, czasem działają od razu, jak przed oddaniem do serwisu. W innych pokojach wcześniej laptop chociaż widział ten router, ale się z nim nie mógł połączyć. Teraz nawet go nie widzi. Od czasu do czasu połącznie zostaje utracone, często jest tak, że jet napisane “Połączono”, a stron nie pinguje, odbierze najwyżej z 1-2 pakiety. Polecenie tracert też nie pokazuje poprawnego wyniku. Dzisiaj tam pojadę, ale wątpię, żeby coś zrobili. Co radzicie? Kupić zewnętrzną kartę z antenką, czy może coś innego? :slight_smile:

Hej,

Bardzo możliwe, że uszkodzona jest antena wewnętrzna, do której podłącza się w laptopie kartę WiFi. Najczęściej biegnie ona dookoła matrycy. Jeśli przewód antenowy jest uszkodzony, zasięg karty będzie bardzo słaby. Przydałoby się przetestować działanie jakiejkolwiek karty WiFi na USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki :wink: tak jak pisałeś, okazało się, że ten przewód był przerwany. Teraz wszystko śmiga tak, jak należy :wink: