Słaby zasięg wifi w laptopie - jaka antene dokupić?

Witam

Sciagam internet z hotspota, niestety z mojego laptopa inspiron 1720 nie widze nawet jego sieci ! Przez krotki okres czasu mialam dwa inne laptopy i na nich zawsze ta siec byla widoczna, miała ona jednak 1 lub 2 kreski, czasem to wystarczalo i net dobrze chodził a czasem ledwo ledwo.

Wydaje mi sie ze w tym moim laptopie (inspiron 1720) zwyczajnie jest słaby zasięg karty wifi.

Czy mogę dokupić do niego jakąś antenę ?

Jaką radzicie? Chodzi mi o to ze anten widzę mnóstwo, np kierunkowe, ale ja nie wiem czy mogłabym je podłączyć do mojego laptopa? Nie wiem czy on posiada wyjście na tego typu antene.

A może da sie wykorzystać inne rozwiązanie ? Mam np modem HUAWEI E3131 i antene do aero2, także router 3g edimax 6200n. Czy antene do aero2 można użyć jako antene do wzmocnienia sygłału wifi?

Dodane 19.11.2013 (Wt) 9:42

widzialam specjalne anteny do tego laptopa: http://www.ebay.co.uk/ctm/Dell-Inspiron … na-Cables-.

Szczerze mówiąc dziwnie to wygląda, gdzie taką antenę się podłącza? W karcie wifi nie widzę żadnego wejścia na antenę…

A może polecacie coś innego, wiem że hotspot nie jest bezpieczny, więc może jest jakaś możliwość dokupienia czegoś z wbudowanym firewalem czy czymś maskującym dla większego bezpieczeństwa, ale ten internet jest dość szybki, a aero2 wolny, więc aero używam wylącznie gdy potrzebuje na chwilę bezpiecznego połączenia.

Jeśli już coś robić, to kupić kartę WIFI na USB z silną anteną przykręcaną do karty (aby zawsze w razie czego można ją było wymienić na mocniejszą).

A na jakim chipie masz teraz kartę sieciową? Polecam Athrosa… Z poziomu pierwszego piętra ściąga sieci przez parę ścian z routera sąsiada, który mieszka 2 ulice dalej :-o Sprawdź czy masz teraz do karty sieciowej podłączone 2 kable. Jak kable są to antenę masz dobrą tylko chip za słaby