Słaby zasięg wifi w laptopie lenovo g500

Witam, parę dni temu zauważyłem że mój laptop mam slaby zasięg wifi. Sprawa wygląda tak router jest w drugim pokoju i na laptopie nie mogę złapać sygnału tej sieci, na telefonie który leży przy laptopie nie ma żadnego problemu. Myślałem że może odpięła się antena od karty wifi więc rozebrałem laptopa ale wszystko na swoim miejscu dla pewności wypiąłem i wpiąłem anteny jeszcze raz. Dalsze poszukiwanie problemu zacząłem od sterowników, niestety moje zdziwienie na stronie producenta nie ma dostępnych praktycznie żadnych sterowników pod windows 10 (laptop fabrycznie kupiony z win 8 potem aktualizacja do win 8.1 a następnie do win 10). Przeszukałem rożne fora podobnymi problemami próbowałem z różnymi sterownikami ale problem nie chce zniknąć, chociaż na chwile odało mi uzyskać dostęp do sieci gdy w właściwościach karty sieciowej przywróciłem sterowniki. Karta wykryła sieci i się z nimi połączyła lecz po jakis 15 minutach wszystko wróciło do normy (czyli nie działa znowu). Z tego więc wnioskuje że raczej problem leży po stronie oprogramowania. Liczę że ktoś mi pomoże z tym problemem :slight_smile:

Dołączam dane karty sieciowej:

Opis urządzenia:

Broadcom 802.11n Network Adapter
 

Identyfikator sprzętu:

PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_061117AA&REV_01

PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_061117AA
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_0280
 

 

WIN+R

POWERCFG.cpl @0,/editplan:

OK

Dla wszystkich planów zasilania :

Ustawienia karty sieci bezprzewodowej - Moduł oszczędzania energii - Ustawienie : Maksymalna wydajność

Ustawienia USB - Ustawienie wstrzymania selektywnego USB - Ustawienie : Wyłączone

WIN+R

DEVMGMT.msc

OK

Karta WI-FI

Zarządzanie energią - Zezwalaj temu komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii - wył

Niestety to co podales nie pomogło;(

A router ?

Router (przykładowe ustawienia dla routerów TP-LINK)

DHCP - Czas przydzielenia adresu : 2880

Ustawienia czasu

Strefa czasowa : GMT+01:00

Serwer NTP 1 : 213.199. 225.30

Serwer NTP 2 : 212.244.36.227

Włącz zmianę czasu

Początek : Mar , Ty4 , Nie , 2

Koniec : Paź , Ty4 , Nie , 3

Pobierz GMT

Zapisz

Czas to podstawa . Jeżeli czasy na komputerze i routerze są różne , to występują różnego rodzaju nieprawidłowości w komunikacji między nimi .

Poziom sygnału WI-FI ?

http://www.storage.programosy.pl/WiFiInspector-Setup-1-2-1-4_[www.programosy.pl].exe

~ -45 - 50 dBm ?

Do tej pory z routerem nie było problemu wszystko chodziło piątym na telefonie nie mam problemu ze złapanie sygnału z routera. Ale też sprawdzałem połączenie z innymi routerami jest ten sam problem. Pozatym wyszykujac sygnału na laptopie nie mam dostępnej żadnej sieci a na telefonie wyszukuje jakieś 5sieci w tym samym miejscu

WI-FI wł. ? Fn+? (tryb samolotowy wył) .

Nie mam skrótu do wyłączenia i włączenia WiFi samolotowy wyłączony, WiFi ogólnie działa ale żeby złapało sygnał muszę siedzieć przy routerze żeby się połączyć bo jak odejdę na 5m od niego nie mogę złapać już sygnalu

Moc w routerze ustawiona na 100 % ?

Router chodzi bez problemu bo wszystko działało ok a nagle problem się zaczal, w telefonie łapie bez problemu sieć a na laptopie nie mam nic dostępnego