Słaby zasięg wifi

Witajcie. Od dłuższego czasu mam problem ze znalezieniem sterowników do karty sieciowej WIFI. Wszystko zaczęło się kiedy padł mój laptop i potrzeba było zrobić format. Wgrałem Windowsa 7 Home Premium. Wszystkie sterowniki działały poprawnie, natomiast był (i nadal jest) problem ze sterownikiem WIFi Atheros AR9002WB-1NG Wireless Network Adapter. Mój problem polega na tym że niby on działa, ale tylko wtedy kiedy laptop jest bardzo blisko routera, natomiast kiedy tylko zwiększam odległość (ok 5-10 m) sygnał WIFi zanika i nie można połączyć się z netem. Próbowałem ściągać różne sterowniki, kupiłem zewnętrzną kartę sieciową i niestety nic nie pomaga (zostaje mi tylko kabel:-)). Nie mam pojęcia co to może być dlatego Was proszę o pomoc. Czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem. Mój laptop to Toshiba Satellite C660 1 RR. 

 

Skoro na zewnętrznej karcie dzieje się to samo, to podejrzenie pada na router.

Sprawdź siłę sygnału np. za pomocą WifiInfoView lub Xirrus Wi-Fi Inspector (sprawdź RSSI przy roterze i przy większej odległości, sprawdź czy nie ma innych sieci i czy nie mają ustawionych tych samych kanałów).

 

Czy nie ma żadnych przeszkód na drodze sygnału (ściany)?

Problem w tym że przed formatem wszystko było ok, nawet ściany nie przeszkadzały. Natomiast teraz jest tak że przez zwiększanie odległości od routera moje wifi gubi sygnał i połączenie internetowe jest zerwane. 

 

 

Jak napisano wcześniej na logikę, wygląda że, problem ma router lub jego ustawienia - zrób mu twardy reset i ustaw ponownie - sprawdź zabezpieczenia WIFI - na czas testu np: je wyłącz.

 

Najprościej sprawdzić problem jeszcze na innym urządzeniu WIFI - komórka, inny laptop,tablet,inne.

Zewnętrzne karty sieciowe czasami mają jeszcze mniejszy zasięg od tych wbudowanych w laptopie. Spròbuj zresetować Router/sprawdź na innym urzàdzeniu