Slaby zasieg

witam wszystkich, mam pytanie, wlasnie sie przeprowadzilem ale rozbieznosc zasiegu jest bardzo duza najczesciej musze wyjsc na dwor aby wyslac sms-a, jest jakis sposob badz przedmiot dzieki ktoremu zasieg stanie sie mocniejszy? nie chce nic kupowac tylko znalezc jakies dogodne miejsce. prosze o pomoc.

w jakiej masz sieci oraz jaki masz telefon?

Każda przeszkoda (drzewa,domy,itp) pomiędzy tobą a anteną przekaźnika osłabia sygnał,więc komórka powinna “widzieć” przekaźnik żeby był zasięg.Zorientuj się gdzie w okolicy masz maszt przekaźnika (może być problem, bo maszty od siebie oddalone są teoretycznie od 300m do 35 km w linii prostej,w praktyce-10-20 km) i poszukaj miejsca gdzie najmniej będzie przesłaniać ci drogę do masztu przekaźnika.

Przedmiot-siekiera bądź jakiś taran żeby oczyścić drogę między tobą a przekaźnikiem :mrgreen:

Ja taki sam problem miałem u mojej babci musiałem wychodzić na dwór ,ale jak zmieniłem siec z orange na plusa odrazu odzyskałem zasięg

Przedewszystkim powiedz jaki masz telefon, chyba do większości telefonów można jeszcze dokupić anteny zewnętrzne które poprawjają zasięg, innej rady raczej nie ma, chyba że lubisz wysyłać smsy z podwórka lub z dachu domu :stuck_out_tongue:

mam sony ericsson 290i i zazwyczaj pisze mi na “pulpicie” zamiast miasta: Tylko Alarmowe co oznacza ze numery alarmowe dzialaja. dzieki za pomoc

Opcja-1

Opcja-2

Zmienić operatora,bo to, że alarmowe działają to znaczy, że jakaś inna sieć ma tam zasięg.Alarmowe korzystają z operatora, którego sygnał jest aktualnie dostępny,tzn, że nie musi korzystać tylko z tej sieci, w której ty masz komórkę.