Slaby zasieg


(Mi28nhavoc) #1

witam wszystkich, mam pytanie, wlasnie sie przeprowadzilem ale rozbieznosc zasiegu jest bardzo duza najczesciej musze wyjsc na dwor aby wyslac sms-a, jest jakis sposob badz przedmiot dzieki ktoremu zasieg stanie sie mocniejszy? nie chce nic kupowac tylko znalezc jakies dogodne miejsce. prosze o pomoc.


(Pinkol) #2

w jakiej masz sieci oraz jaki masz telefon?


(Pixel) #3

Każda przeszkoda (drzewa,domy,itp) pomiędzy tobą a anteną przekaźnika osłabia sygnał,więc komórka powinna "widzieć" przekaźnik żeby był zasięg.Zorientuj się gdzie w okolicy masz maszt przekaźnika (może być problem, bo maszty od siebie oddalone są teoretycznie od 300m do 35 km w linii prostej,w praktyce-10-20 km) i poszukaj miejsca gdzie najmniej będzie przesłaniać ci drogę do masztu przekaźnika.

Przedmiot-siekiera bądź jakiś taran żeby oczyścić drogę między tobą a przekaźnikiem :mrgreen:


(Skr3czu) #4

Ja taki sam problem miałem u mojej babci musiałem wychodzić na dwór ,ale jak zmieniłem siec z orange na plusa odrazu odzyskałem zasięg


(Szymszejdi) #5

Przedewszystkim powiedz jaki masz telefon, chyba do większości telefonów można jeszcze dokupić anteny zewnętrzne które poprawjają zasięg, innej rady raczej nie ma, chyba że lubisz wysyłać smsy z podwórka lub z dachu domu :stuck_out_tongue:


(Mi28nhavoc) #6

mam sony ericsson 290i i zazwyczaj pisze mi na "pulpicie" zamiast miasta: Tylko Alarmowe co oznacza ze numery alarmowe dzialaja. dzieki za pomoc


(Pixel) #7

Opcja-1

Opcja-2

Zmienić operatora,bo to, że alarmowe działają to znaczy, że jakaś inna sieć ma tam zasięg.Alarmowe korzystają z operatora, którego sygnał jest aktualnie dostępny,tzn, że nie musi korzystać tylko z tej sieci, w której ty masz komórkę.