Slaby zasilacz powodem czarnego ekranu?

Witam wszystkich. Tak jak w temacie, czy 450w bequiet moze byc powodem, przez ktorego podlaczenie gtx 670 skutkuje wylacznie wyswietleniem czarnego obrazu? Karta, monitor jak i cale okablowanie oczywiscie sprawne. Zachecam do dyskusji i pozdrawiam!

A całe okablowanie wraz z dodatkowymi wtyczkami zasilającymi kartę graficzną są podłączone? GTX 670 lubią dużo papu, ale 450 powinno wystarczyć na obsłużenie jej w podstawowym trybie - tj bez wielkiego OC.

Tak, wszystko podlaczone dobrze. Dodam ze przy wyciagnietej karcie ustawilem w biosie aby startowalo z integry. Wtedy wsadzilem karte, w menedzerze urzadzen pisalo standardowa karta Microsoft, zainstalowalem sterowniki i wykrywalo gtx 670. Lecz po ponownym uruchomieniu znow byl czany ekran.

Głupie pytanie zadam, ale kabel z monitora przepiałeś z integry do GTX’a, a w BIOS przestawiłeś z Integry na Auto lub PCI?

W biosie ustawiłem z integry, wsadziłem karte i podłączyłem kabel pod płytę główną. Zainstalowałem sterowniki i zapytało o restart systemu. Po restarcie dalej czarny obraz czy podłącze pod płytę czy pod kartę.

A czy monitor przechodzi w tryb uśpienia/wyłącza się czy czarny ekran to po prostu czarna plansza na ekranie - jest sygnał do monitora, ale system po prostu się nie bootuje? Wyjęcie karty graficznej pozwala uruchomić komputer? Tej opcji w Biosie nie powinno się ruszać tak naprawdę. Jak płyta wykryje GPU w slocie to nie ma raczej możliwości by próbował się łączyć z integrą. Bez sterowników do GTX 670 system tez się uruchomi używając podstawowego sterownika ekranu. Nie wiem po co kombinowałeś z przełączaniem na integrę.

Monitor przechodzi w tryb oszczędzania energii. System raczej nie startuje w ogóle ponieważ myszka się nie świeci lecz w komputerze wszystkie komponenty pracują.

edit: Dodam że po tych zmianach w biosie zresetowałem go poprzez wyjęcie baterii i uruchamia się normalnie.
edit2: Wiem, że powinien się uruchomić bez driversów. Chciałem sprawdzić czy komputer w ogóle “wykrywa” grafikę.

Ale ekran POST przechodzi i jest możliwe wejście do BIOS?

Właśnie nie jest możliwe. Nie idzie wykonać żadnej czynności. Co jest bardzo dziwne ponieważ u kolegi karta działała normalnie. U mnie gtx 1050 ti jakis tydzien temu też działał.

Wyjmuj kartę i jeżeli wejdziesz do BIOS na Integrze to przywróć jego ustawienia domyślne. Niepotrzebnie kombinowałeś z bateryjką. Następnie wywal sterowniki za pomocą DDU w trybie awaryjnym, wyłącz komputer, włóż grafikę, podepnij ją jak należy z niej odpal system, zainstaluj sterowniki i restart.

Ok zrobię tak lecz myślę że będzie czarny ekran tak samo jak ją włożyłem pierwszy raz jeszcze przed jakimkolwiek grzebaniu w biosie.

Więc zrobiłem tak jak pisałeś wyżej wsadziłem kartę podpiąłem ją dobrze, podłączam do niej monitor i dalej żadnej reakcji. Jakieś inne pomysły?

Zostaje faktycznie zasilacz, choć w teorii powinien dać radę. Musiałbyś spróbować z jakimś mocniejszym jeżeli masz gdzie pożyczyć. Skoro karta działała w innym PC to jak na razie odrzuciłbym problem z nią.