Slackware 14.1 i problem z vlc. (brak wsparcia dla mp4u)

witam wszystkich.Na dość starawym swoim sprzęcie zainstalowałem Slacka 14.1 z lxde i chodzi jak szybko jak rakieta.Ale mam problem z odtwarzaczem vlc.Jak chce uruchomić film to nie ma obrazu i dostaję wiadomość o braku wsparcia dla “mp4v”:

VLC does not support the audio or video format “mp4v”. Unfortunately there is no way for you to fix this.Ktoś wie co z tym fantem zrobić? Pierwszy raz mam styczność z tym odtwarzaczem, zachęcony ze jest świetny zainstalowałem go ze “slackbuidów” aktualnej wersji.Dźwięk działa tylko obrazu brak i ten wspomniany komunikat.Proszę o pomoc.

zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

Na moje oko to kodeków brakuje a dokładniej libavcodec52 czy libavcodec53 nie wiem jaka wersja jest w slacku. Pobierz i zainstaluj ffmpeg ze slack.eu dla Twojej wersji systemu i powinno hulać.

Poprawione, mam nadzieje że wystarczająco.

 

Dziękuje za zainteresowanie i pomoc.Właśnie ffmpeg zainstalowałem ale dalej pokazuje się ten sam błąd.Sciągnąłem najnowsze kodeki ffmpeg 2.1.1 doinstalowałem i dalej mnie informuje o braku wsparcia " VLC nie wspiera formatu audio lub wideo “mp4v”. Niestety nie ma na to sposobu naprawy.":

Teoretycznie powinno działać ale nie działa

Spróbuj czy masz mplayer, jeśli tak - spróbuj odpalić

Mplayer działa, filmy i muzykę odtwarza.Nie wiem gdzie może być coś nie tak, sprawdzałem w ustawieniach VLC i wszystko powinno grać.Może brakuje dalej jakiegoś modułu czy biblioteki? 

 

Już sobie poradziłem, rozwiązaniem było zainstalowanie paczki od Boba http://www.slackware.com/~alien/slackbuilds/ i teraz wszystko działa jak należy.Więc błąd leżał po stronie wadliwych paczek.