Ślady Kubuntu po instalaćji w VirtualBoxie


(system) #1

Po zainstalowaniu Kubuntu w VirtualBoxie i odinstalowaniu go przy ponownym uruchomieniu komputera obok windowsa XP pojawiła się możliwość wybrania Kubuntu lecz on nie oferuje więcej jak nieznany dla mnie wiersz poleceń :o Czy da się usunąc w miarę bezpiecznie kubuntu z interfejsu wyboru systemu :smiley: ?

Z góry dzięki


(mati75) #2

pewny jesteś że zainstalowałeś na virtualboxie?


(system) #3

Tak... dlatego pisze na forum bo rzekomo en program miał nie pozostawiać żadnych śladów po Linuxie ;/


(matiit) #4

Tylko ze to jest niemozliwe :slight_smile:


(system) #5

Być może zrobiłem coś innego ale nie umiem tego sprecyzować skoro to nie wina VirtualBoxa


#6

A może koledze chodzi o Wubi?


(Morietto) #7

jeżeli masz zapisany stan to klikasz (na liście systemów) pozycję na której masz zainstalowane kubuntu i jesli jest zapisana klikasz u góry anuluj a potem usuń ;] jeśli na jednym wirtualnym dysku zainstalowałeś jedno i drugie to :-s :-s yyy... jeśli nie masz ważnych danych to usuń ten dysk i zrób po prostu 2 oddzielne maszyny z oddzielnymi dyskami ;p a jeśli masz to po prostu wejdź w xp w narzędzia administracyjne i tam masz zarządzanie dyskami i usuń partycję z kubuntu ;]


(nintyfan) #8

Po usunięciu partycji z Ubuntu Grub nie przestanie działać? Pierwsze, co można zrobić, to przywrócić MBR-a Windowsowego. Jest też jakiś progrmam(IMHO), co pozwala zainstalować GRUB-a na partycji NTFS.

Co do lini poleceń, to wystarczy wpisać parę linijek(w zasadzie trzy) do odpalenia Windowsa i cztery do odpalenia Linuksa.


(mati75) #9

jest, nazywa się grub4dos

wyszatek , zrób zrzut diskmgmt.msc w windowsie