Ślady po nielegalnym oprogramowaniu

Niedawno postanowiłem przejść na jasną stronę mocy i powywalałem z systemu wszystkie piraty np winrar,ms office, jakieś gry i teraz pytanie czy podczas kontroli policja jest wstanie wykryć je i postawić mi jakieś zarzuty?

Przeczyściłem trochę rejestr i nadpisałem wolne miejsce na dysku.

Kłamiesz, oglądasz pirackie anime i jeszcze się tym chwalisz :wink: *

Wykryć jest w stanie poprzez odzyskiwanie danych, ale nie wydaje mi się żeby coś takiego wykonywali. Skoro jakiś program został skasowany to należy uznać że go na dysku nie ma.

*Tak wiem, dozwolony użytek osobisty…

Chyba że ktoś napisze sobie skrypt np .bat do którego doda polecenie kasowania i doda sobie ścieżki do folderów z nielegalnymi rzeczami, następnie ustawi skrót klawiszowy do tego skryptu, i jak tylko zobaczy, że policja zajeżdża pod jego dom, to szybko naciśnie.Ciekawe co wtedy mogą zrobić.Też będzie, że programy były skasowane?

Jeżeli chcesz bezpowrotnie skasować swoje dane (bez możliwości odzyskania, to są odpowiednie programy.

program-bezpowrotnego-usuwania-danych-t222744.html

Widać syndrom ACTA działa lachen27.gif

Policja? Zabrać komputer do ekspertyzy, przecież policja chyba nie zajmuje się dochodzeniem czy tam było nielegalne oprogramowanie czy nie…

Komputer trafi do jakiegoś biura ekspertyz i to biuro wystawi opinię czy tam było nielegalne oprogramowanie czy nie.

Zauważ że jeżeli to co mówisz było by prawdą, to posiadanie na dysku np. programu winrar i skasowanie go po upłynięciu triala również można by potraktować jako piractwo…

Przecież udało się go odzyskać i wyraźnie piszę że trial już upłynął? tak samo z każdym innym programem typu trial.

Zalezy jak głęboko będą szukać :wink:

Jak tak bardzo ci na tym zależy to proponuje w edytorze rejestru wcisnać CTRL+F i szukać wpisów usuniętych programów :wink:

Zaszyfruj sobie dysk jakimś tajnym szyfrem… AES-Serpent +30 znakowe hasło zawierające duże i małe litery, cyfry, symbole. :stuck_out_tongue:

Komputera i tak ci pewnie nie oddadzą :twisted:

Chodzi o to by go niezabierali :stuck_out_tongue:

co myślisz że policjant przychodzi z magicznym softem na pendrive podpina go do kompa i wywala mu liste pirackiego softu ? kompa i tak biora do siebie i tak , aha - biorą jeszcze wszystkie nośniki danych jakie im wpadną w łapy :wink:

poczytaj o tym http://niebezpiecznik.pl/post/cofee-z-t … a-policja/ może coś tu znajdziesz :twisted:

nie wiem czy to cofee jest darmowe, jeśli tak to na pewno można je pobrać z pirackiej zatoki i samemu przetestować co to potrafi… :stuck_out_tongue:

Microsof Computer Online Forensic Evidence Extractor (COFEE)

Computer Online Forensic Evidence Extractor (COFEE) is a tool kit, developed by Microsoft, to help computer forensic investigators extract evidence from a Windows computer. Installed on a USB flash drive or other external disk drive, it acts as an automated forensic tool during a live analysis. Microsoft provides COFEE devices and online technical support free to law enforcement agencies.

taaaa “niedostępny publicznie” :D:D:D btw. ciekawe kto to udostepnił :wink:

Piraci odkupili od jakiegoś dzielnego stróża prawa za beczkę rumu!

Wyzeruj z 40 razy dysk twardy i dane będą nie do odzyskania :smiley:

Przy obecnej gęstości zapisu na dyskach pewnie dwukrotne zapisanie losowych wartości sprawiłoby że dane były by nie do odzyskania.

Możliwe, ale warto się ubezpieczyć :slight_smile:

Mijasz się z prawdą,

u nas w firmie odbyła się niezapowiedziana kontrola legalnośći opr., poza sprawdzeniem autentyczności sytemu operacyjnego i zaciągnięciu kluczy przy pomocy pendrive-a z rejestru nie zostały podjęte inne działania, komputery zostały na swoich miejsach.

Było niedawno na wykopie ‘AMA’ z informatykiem od ekspertyz i napisał że danych usuniętych nie bierze się pod uwage.

Good to know