Slax - jak zmodyfikować LiveCD?

Witajcie. Miałem slaxa na USB, ale niestety komputery, na których “pracowałem” na tym linuxie nie zawsze miały możliwość bootowania z dysku USB, więc muszę nagrać slaxa na CD. Ściągnąłem wersje .iso i teraz mam problem. Chciałbym dodać parę modułów (czy: ftp://ftp.slax.org/SLAX-6.x/multi-language/6.0.7/polish z tego spolszczenia muszę ściągnąć wszystko skopiować d odpowiednich katalogów czy jeszcze coś wypakować?, do USB miałem tylko moduł polish.lzm i działało.) Moje pytanie więc brzmi jak wypakuję .iso (np. winrarem) i dodam moduły to jak je potem tak spakować, aby była ta płytka bootowalna i było to działające LiveCD. czy na LiveCD jest również możliwość zapisu konfiguracji (na dysk twardy komputera) jeżeli tak to jak to zrobić? Dzięki za pomoc.

użyj jakiegoś programu do edycji iso lub wypakuj i ściągnij mkisofs (uruchamiania sie w cmd).

Polecenie do mkisofs.

cd Pulpit/slax

slax folder w którym się znajduje wypadowana płyta.

mkisofs -r -V "slax z dodatkami" -b isolinux/isolinux.bin -c isolinux/boot.cat -cache-inodes -J -l -no-emul-boot -boot-load-size 4 -boot-info-table -o ~/Pulpit/slax.iso .

A do czego jest drugi kod?:stuck_out_tongue: Gdzie to wklepać?

http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=2&show=423

Pozdrawiam!

mam problem z mkisofs. po wykonaniu drugiej komendy mam takie coś: http://img186.imageshack.us/img186/4778/beztytuudg0.jpg. Co dalej, bo nie znam się na tym za bardzo. roobal , próbowałem już tego korzystać, ale nic dobrego nie wyszło. Tylko pełno błędów.

Na windowsie też mam problem z mkisofs, a na linuksie działa bez problemu. Ściągnij sobie program o nazwie magiciso i tam pododawaj.

Juz sobie poradziłem. Należy skorzystać z funkcji make_iso uruchamiając plik wiersz polecenia i np.

cd Pulpit/slax/slax

, a następnie

make_iso c:/slax.iso

. nagrywamy obraz na dysk i działa płyta jest bootowalna. Mam jeszcze tylko takie pytania. Skąd ściągnąć dodatkowe moduły (czytałem o slax wiki, ale nie znalazłem linku) oraz czy da się zapisać jakoś na twardym dysku ustawienia konfiguracji płyty LiveCD. Dzięki za pomoc.

Tu masz linka do modułów

http://www.slax.org/modules.php

Pozdrawiam

moongoose , właśnie stamtąd ściągnąłem ale czytałem w internecie o stronie typu wiki traktującej o slaxie, gdzie jest więcej modułów (te tutaj są przetestowane), a tam są moduły do przetestowania ogólna dostępne.