Slax tworzenie initrd z Plymouthem

Szukałem małej dystrybucji, która pozwalałaby na instalację flatpaka i działanie takich aplikacji. Jeżeli chodzi o TinyCoreOS wszystko inne zrobiłem, tylko jakoś nie dało się zainstalować flatpaka. Nawet AppImage nie chciał początkowo działać. Następny był Portus. Tam bez przerwy był problem z dostępnością repozytoriów, przez co także nie zainstalowałem flatpaka. Ostatecznie flatpaka postawiłem na Slax-ie, korzystając z Apt-a. Musiałem jednak dodatkowo określić nowe miejsce instalacji dla jego programów/środowisk wykonawczych na oddzielnej partycji.
Teraz chcę zrobić plymoutha na Slaksie. Udało się zainstalować, ale po dodaniu splash do linii komend jądra, działa on tylko na ostatnim etapie uruchamiania systemu. Piszę o tym, bo na TinyCore OS udało mi się umieścić plymoutha w oddzielnym initrd. Musiałem jednak ręcznie kompilować, czego chcę teraz uniknąć. Systemy instalowałem na maszynie wirtualnej. Ponieważ taki initrd powinien mieć wszystko zawarte, to może wykorzystałbym wersję z TinyCore OS. Niestety, ale ramdysk rozruchowy został wyrzucony wraz z TinyCore OS. Korzystam z QEMU-KVM (Virt-manager). Tam odpalenie migawki skutkuje skasowaniem nowszych stanów (taki mam komunikat).
W Slaxu, podczas instalacji lub wywołaniu dpkg-reconfigure plymouth wywala, że nie istnieje ramdysk początkowy, więc nie mógł go uaktualnić. Po dodaniu dowiązania symbolicznego z partycji instalacji slax-a do odpowiedniego katalogu, pokazuje iż ramdysk został zmodyfikowany i muszę użyć opcji -t. Wywołuję update-initramfs -t, to wtedy wszystko niby jest ok, ale nie nadpisuje pliku.
Nie wiem, jak skonstruować własny ramdysk. Tzn. niby wiem, bo robiłem to w TinyCore OS i czytałem poradnik Gentoo, ale nie potrafię znaleźć katalogu dla włożenia własnego skryptu do startu plymoutha. W jednym źródle przeczytałem, że są hooki, uruchamiane podczas tworzenia ramdysku rozruchowego, skrypty bootowania (one podobno są dodawane do ramdysku), etc. Jednak co mi po tym, skoro ramdysk początkowy jest nieaktualizowany? W TinyCore OS po prostu skopiowałem plik init do nowego ramdysku, który zawierałby tylko plymouth i go zmodyfikowałem. Tutaj nie chcę mieć problemów z aktualizacjami.

Przepraszam za tak długi tekst. Zastanawiam się czy jest sposób podmontowania starego snaprhota i wyjęcia tamtego ramdysku, bo powinien zawierać wszystko, co plymouth potrzebuje. Jednak - napisałem już, że mogą przez to być problemy z aktualizacją.

Udało mi się podmontować na hoście partycję ze snapshota wirtualnej maszyny. Użyłem modułu jądra nbd i qemu-nbd z przełącznikiem -l . Wyodrębniłem poprawnie initrd, ale podczas uruchamiania slaxa wyskakuje komunikat, że mój skrypt jest not tained .Kod powrotu wynosi 100. Skrypt wygląda tak:

#!/bin/sh
/sbin/plymoutd --mode=boot --attach-to-session &
/bin/plymouth --show-splash &
/init