SLED 11 na windows 7! pomożecie?

Niedawno kupiłem notebooka hp ProBook 4320s z już zainstalowanym linuxem SLED 11. Komputer ma być przeznaczony dla mojej dziewczyny ale zazyczyła sobie windowsa 7, bo z linuxem nie potrafi sobie poradzić. Próbuje zmienić system operacyjny, ale nie wiem kompletnie jak sie do tego zabrać. W momencie włączania sie komputera naciskałem esc i potem bios był zupełnie inny niż ten do którego jestem przyzwyczajony z windowsów. Prosze o jakaś pomoc najlepiej krok po kroku bo nie jestem w tym fachowcem. Bardzo prosze!

Przecież BIOS nie jest zależny od systemu operacyjnego.

Musisz usunąć partycje Linuksowe. Wsadzasz płytkę z Windowsem, idziesz krok po kroku, usuwasz partycje i tworzysz nowe.

nie masz tam biosu tylko UEFI w dużym uproszczeniu to nakładka graficzna na “Stary” Bios tak jak kolega napisał w UEFI/BIOSie

musisz znaleźć opcje kolejności Bootowania ustawiasz CD/DVD a dalej standardowa instalacja Windowsa

np: Google albo TU lub TU

Zdecydowanie nie jest to nakładka. Lepsze uproszczenie jest takie, że BIOS został zastąpiony przez “mini system operacyjny”.

bbkozak :

  1. Ustawiasz bootowanie.

  2. Wkładasz płytkę z Win7.

  3. Żałujesz.

no ok, tylko powiedzcie mi prosze jak najpierw sformatowac dysk z linuxem.

Kiedy włącza mi sie komputer wciskam esc i wyskakuje mi takie coś:

f1 system information

f2 system diagnostics

f7 HP spareKey

f9 Boot device options

f10 BIOS setup

wchodze w f10 i mam 3 zakładki:

File/ Security / System configurations

W file mam :

  • Restore defaults

  • reset BIOS security to factory default

  • ignore changes and exit

  • save changes and exit

w security m.in:

  • setup BIOS admin Password

System :

-Boot options i tam mam:

zaznaczone ptaszkiem CD ROM boot a reszta odznaczona

USB device boot enable

Legacy Boot order

i jako pierwsze jest USB CD-ROM

Pierwsze musi być CD-ROM, nie USB CD-ROM.

Dodane 27.09.2011 (Wt) 18:34

nie mam możliwośći ustawienia pierwszego cd romu. tylko w takim poleceniu jest słowo " CD-ROM".

i znajduje sie ono w USB CD-ROM ;/ w innych poleceniach nie znajduej sie samo cd-rom

Skąd masz Windows?

odbiegamy od tematu, prosze lepiej o pomoc z w/w problemem z formatowaniem SLEDA 11

Dodane 27.09.2011 (Wt) 20:03

Ponawiam prośbe, jak sformatowac tego sleda i zainstalowac win7? prosze.

naciskając F9 [według tego co napisałeś “f9 Boot device options”] i wybierasz twój CD-Rom odpala ci się instalacja Windowsa i instalujesz w tym monecie instalacji formatujesz,usuwasz partycje w każdym razie odznacz “USB device boot enable” bo nie chcesz bootowac z urządzenia USB jedyne co musisz zrobić to “zbootować” kompa z płyty CD

w Legacy Boot order powinno być CD jako pierwsze

Dodane 27.09.2011 (Wt) 20:26

to nie musi być CD-ROM może być Optical Drive,Searial ATA CD/DVD-ram albo nazwa urządzenia jakiś zlepek liter

Tja. Ja mam np. TSSTcorp.

A Windows skąd masz? Może źle się rozpakował? Albo ktoś wrzucił jakiś zmodyfikowany obraz.

To bardziej do działu Hardware się nadaje, bo z Linuksem nic wspólnego nie ma.