Śledzenie portu RS232

Witam,

Szukam programu, który rejestrowałby jakie dane są wysyłane poprzez port RS232.

Nie chodzi mu tutaj o żaden terminal.

Generalnie piszę aplikację w delphi, która wysyła dane poprzez RS232, i chciałbym się dowiedzieć czy to dobrze działa.

Więc poszukuje jakiegos rejestratora, który wyświetlałby dane, który wychodzą przez port

No cóż… terminal jest jednym z odpowiednich rzeczy… ale najprościej? Jeśli piszesz taki program który wysyła takie dane, to napisz szybko taki który takie dane odbiera - będzie chyba najszybciej - gdy pisałem takie programy korzystałem z Virtual Serial Port

A czemu nie terminal? Nawet zwykły HyperTerminal wydaje się tu najlepszym rozwiązaniem. Widzisz co aplikacja wysłała, możesz też testować w pewnym zakresie wysyłanie danych do aplikacji.

Właśnie TERMINAL jest tym, czego potrzebujesz, wyświetlał będzie DOKŁADNIE to, co pojawia się w porcie, właśnie na początku tym się sprawdza, czy jakiekolwiek dane są wysyłane(czy twój program w delphi na pewno działa…)

Następnie pasuje stworzyć własną aplikację która będzie odbierać dane i zastąpi nam terminal (po tym jak się właśnie upewnisz, że dane lecą).

Nie nie chodzi mi o terminal!

W teminalu mogę odbierać / wysyłać dane

A ja chcę tak choćby w tle monitorować jakie dane są wysyłane z komputera przez RS232.

Jeśli napisze program w Delhi który co kilka sekund wysyła coś po rs232, to żadne terminal mi tu nie pomoże bo: Nie będzie on wyświetlał tego co wysyłane jest przez aplikację napisaną w delphi!

Czyli chcesz napisać coś w stylu keyloggera, tylko pod RS232, sprawdź sobie w necie jak działają keyloggery (chodzi o to, że odbierają to co klawiatura wysyła, zapisują sobie, i przesyłają to dalej…)

Musisz napisać programik który będzie takie coś robił pod RS.