Śledzenie telefonu, zabezpieczenie przed kradzieżą Android

Hej, ostatnio muszę zostawiać telefon w miejscach bardziej ogólno dostępnych, interesuje mnie śledzenie telefonu.
Wiem że jest wiele aplikacji chociażby opisanych tutaj http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/smartfony/bezpieczny-smartfon/kradziez-jak-namierzyc-smartfon-z-androidem.aspx

Ale każdy złodziej przecież rozpocznie od ustawień fabrycznych które to zresetują… Załóżmy że złodziej umie zrobić ustawienia fabryczne, a nawet jak są zabezpieczone hasłem to umie zrootować telefon, jest może coś jak icloud dla android? Pomysły?

Operator O2 na kartę.

Cerberus anti theft,zainstaluj a następnie jest opcja ukrycia go w smartfonie.

A jak sprawa wygląda gdy złodziej przywróci ustawienia fabryczne, nie usunie to tego?

To zależy, czy telefon ma blokadę bootloadera.

A jak sprawdzić? Mowimy o Asus zenfone 2 551ml i LG g5 ten z dual kamerą Android 6.0.1

Zależy od producenta/modelu.
U mnie jest to kod wpisywany w dialpada.
Jest też metoda sprawdzania przez fastboot.
Częto telefonu z zablokowanym BL nie da się uruchomić menu do factory reset (Vol-down + Power button)
Poszukaj sobie w necie.

Wystarczy zgłoszenie na policję, telefon łatwo znaleźć a to im statystyki poprawia.
Jeżeli jesteś pewien że zgubiłeś i ktoś go używa zgłaszasz przywłaszczenie.
Oczywiście procedura trwa, najpierw policja usiłuje odesłać do operatora który ma zablokować aparat - jak zablokują to policja go nie namierzy.
Ja na zwrot telefonu ojca czekałem około trzech miesięcy, sprawcy z racji przywłaszczenia groziło do trzech lat.

Najważniejsze to nie dać się spławić i zgłosić kradzież.
Obecnie praktycznie nie da się zmienić IMEI telefonu więc gdy tylko ktoś go użyje zostanie namierzony.

@daras28-82
Z tym procentem odzyskiwania telefonów to jest w sumie mała skuteczność:

  1. Jak masz telefon na kartę i nie kupowany u operatora tylko w sklepie to trudno jest wywalczyć o zablokowanie numeru IMEI
  2. Telefony skradzione w kraju i zablokowane IMEI u operatorów nie są blokowane w innym kraju u tamtejszego operatora.

Chyba przyjacielu nie doczytałeś czegoś więc powtórzę, jak op zablokuje to policja nie namierzy.
Aby telefon został namierzony musi być użyty.
Zablokowany telefon z miejsca poleci na części albo jako odtwarzacz czy kalkulator (kiedyś by można to nazwać PDA) ktoś sobie będzie używał.
Ważne aby złodziej lub znalazca zaczął używać telefonu, wtedy policja go namierzy chociażby po numerkach z którymi się kontaktuje bo z rejestracją wiadomo jak jest.