SLI/CF kiedy jedna karta jest uszkodzona

Czy ktoś próbował uruchomić CF lub SLI w przypadku kiedy jedna karta jest sprawna a druga wywala artefakty ? Wydaje mi się że wszystko rozbija się oto co jst uszkodzone w karcie, jeśli układ odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu to takie sparowanie kart powinno zadziałać.

Co o tym myślicie ?

Nie będzie działać poprawnie. Bo sterowniki są jedne i prawdopodobnie będzie sypać błędami.

Nie próbowałem, ale czytam worklogi na internecie i ktoś miał właśnie jedną kartę sprawną, druga sypała artami (oczywiście wcześniej nie sprawdzał każdej z osobna, bo po co) - no i nic, po prostu arty w magiczny sposób nie zniknęły, trzeba było kartę na gwarancję oddać.

Nie bardzo rozumiem…Dlaczego uważasz, że przy jednej uwalonej karcie nagle nie będzie artefaktów? Sterowniki są jedne do obu kart i jeśli jedna karta jest wadliwa, to chyba naturalne, że nie będzie poprawnie wyświetlać obrazu?

No właśnie dlatego pytam. Zastanawia mnie czemu winą artefaktów obarczacie sterowniki ? Sterownik mówi co i jak ma wyświetlać karta a to czy zrobi to dobrze czy też nie jest już kwestią sprawności samej karty. Pomijam oczywiście fakt złych, niepełnych sterowników. Pytanie czy w trybie sli/cf obie karty korzystają ze wszystkich swoich podzespołów czy też tylko karta dodatkowa wykorzystuje jedynie GPU oraz pamięć nie korzystając zupełnie z sekcji odpowiedzialnej za wyświetlanie obrazu.